Експерти енергетичної сфери вважають старт великих системних проектів, початок реверсних постчань газу з Європи в Україну, вступ країни в Енергетичне співтовариство, нарощування бурового флоту і початок розвідки сланцевого газу найбільш важливими подіями в українській енергетиці за останні два роки, пише газета "Сегодня".
Так, на думку енергетичного експерта Дмитра Марунича, початок реверсних постачань газу в Україну стане додатковим аргументом у газових переговорах. "Поки невеликі обсяги, головне - продемонстровані можливості і з'явився додатковий аргумент на переговорах з Росією. Є і перспективи збільшити постачання через Угорщину та Словаччину", - вважає Дмитро Марунич.
Незалежний експерт Володимир Саприкін до найважливіших подій 2011-12 років в енергетиці відносить також вступ України в Енергетичне співтовариство і кардинальне зниження споживання газу в нашій країні. "Нащупана ахіллесова п'ята наших російських партнерів, це стало основним важелем тиску на "Газпром", - сказав він.
Незалежний експерт Валентин Землянський зазначив старт проекту щодо будівництва LNG-терміналу, нарощування бурового флоту, а також початок розвідки і розробки в Україні сланцевого газу.
Що стосується майбутнього, то Володимир Саприкін вважає, що Міненерговугілля необхідно провести реформування енергетичного (і, особливо, газового сектору), а також вирішити давно назріле питання з енерготарифами, які не покривають собівартість енергоносіїв.
Дмитро Марунич серед ключових завдань назвав необхідність вирішити питання зі збитковими шахтами, а також продовжити вигідні українсько-китайські проекти щодо заміщення газу вугіллям.
"Новому міністрові Едуарду Ставицькому достатньо буде підтримати позитивну динаміку розвитку ПЕК, розпочату в попередні два роки, - говорить Валентин Землянський. - Утримуючи тренд активної розробки Чорноморського шельфу, там можна втричі збільшити видобуток до 2015 року. Величезні перспективи розпочато у проектах з видобутку сланцевого газу і терміналу з приймання зрідженого газу. В електроенергетиці - це добудова 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Ми також говоримо про відновлення роботи вітчизняних нафтопереробних заводів в Україні. Закладена досить хороша основа, розвиток якої дозволить через 2-3 роки отримати потужний результат в енергетичному секторі".
У цілому видання відзначає, що минулі два роки стали одними з найбільш успішних для розвитку українського паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) за всю історію незалежності. !zn
Читайте також:
ЄС видав Україні 28 мільйонів євро на розвиток енергетики
Янукович схвалив зміну правил гри на ринку "зеленої" енергетики