UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти дали прогноз курсу гривні до кінця лютого

Загальний коридор для національної валюти складе 28-27,5 з потенційним зближенням курсу з відміткою в 27 грн за долар.

Причини сезонної девальвації гривні - зниження валютної виручки і зростання попиту на валюту через покупку енергоресурсів, пише в своїй статті для DT.UA Максим Пархоменко, аналітик "Альпарі".

Як зазначається в матеріалі, динаміка курсу гривні на початку поточного року у багатьох викликала занепокоєння. Люди схильні пов'язувати з ослабленням гривні економічні провали уряду і крах економіки.

"Частково це дійсно так, але якщо проаналізувати динаміку курсу гривні за останні чотири роки, то можна побачити, що цикли курсових коливань повторюються, більш того, сама динаміка курсу поліпшується. Даний висновок можна отримати, порівнявши динаміку нашої валюти за останні чотири роки. Так, кожну зиму гривня знижується, формуючи свої пікові позначки. Старт ослаблення гривні припадає на жовтень, а фініш - на кінець березня", - йдеться в статті.

Згідно з прогнозом експертів, в лютому динаміка гривні буде більш позитивною, ніж у січні. "Загальний коридор для національної валюти складе 28-27,5 з потенційним зближенням курсу з відміткою в 27 грн за долар", - наголошується в матеріалі.

Перешкоджати цьому може гривнева ліквідність, яка накопичилася на коррахунках в банках і становить близько 45 млрд грн. В теорії банки можуть відправити її на покупки долара і репатріацію. Ризики також формують підвищені апетити з боку імпортерів, які мають потребу в імпортних товарах, зокрема в енергоресурсах. Потребують дивідендів і материнські компанії, багато "дочок" яких представлені в Україні. Вони також можуть конвертувати прибуток у долари. Але цей ризик буде зростати до кінця місяця і на даний момент не повинен сильно впливати на ринок, йдеться в статті.

Детальніше про курс гривні читайте в матеріалі Максима Пархоменка "Курс гривні: перепочинок до літа?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".