UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт запропонував "нульовий варіант" при вирішенні проблеми бюджету Києва

В обмін на вилучення 50% податку на доходи фізичних осіб Києву необхідно гарантувати фінансування інфраструктурних проектів на ту ж суму.

Бюджетну автономію Києва можна забезпечити, прийнявши "нульовий варіант" - за містом залишається 50% податку на доходи фізичних осіб, а центральна влада виділяє близько 8 млрд грн на столичну інфраструктуру. Про це пише у статті для DT.UA Юрій Ганущак.

Як нагадує автор, на сьогоднішній день бюджет столиці є предметом спекуляцій з боку всіх політичних сил та щорічних домовленостей з центральною владою.

Тому слід запропонувати нову схему міжбюджетних відносин, яку образно можна назвати "нульовим варіантом", вважає Ганущак. Він полягає в тому, що за бюджетом міста закріплюється 50% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). При цьому - ні вилучення коштів, ні перерахування дотацій. Це приблизно на 15-20% більше, ніж за розрахунками за нормативами бюджетної забезпеченості, та відповідає обсягу, який був би, якби враховувалася додаткове, не зареєстроване в столиці, населення, що користується її бюджетної інфраструктурою.

З іншого боку, для забезпечення планомірного фінансування інфраструктурних проектів, з урахуванням того, що через Київ проходять міжнародні магістралі, необхідно гарантувати постійні обсяги фінансування. Якщо проаналізувати витрати на такі програми, здійснені за останні роки і з бюджету Києва через субвенції, і через головних розпорядників коштів державного бюджету, то суми теж будуть порівнянні з об'ємом, що становить 50% від ПДФО. Ціна питання - близько 8 млрд грн за станом на 2013 рік. Таким чином, доцільно встановити, що загальний обсяг субвенцій на проекти капітального характеру повинен відповідати зазначеному обсягом, вважає експерт.

Детальніше читайте в матеріалі Юрія Ганущака "Як нам облаштувати Київ" у свіжому номері "Дзеркала тижня".!zn

Читайте також:

Медична реформа в Києві дозволить доводити до банкрутства і закривати поліклініки

На розвиток регіонів України витрачається лише 3% доходів місцевих бюджетів

Києву в цьому році не вистачить 2 млрд грн для бездефіцитного бюджету

Влада Києва визнали, що не контролюють бюджет і будівництво