UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерший заступник голови ПриватБанку намагався полетіти з України на літаку Коломойського

Власником судна в держреєстрі вказана кіпрська компанія Viskona Investments Ltd

Затриманий 22 лютого в аеропорту "Бориспіль" колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко летів з України до Австрії на чартерному літаку компанії "Рози Вітрів" олігарха Ігоря Коломойського, якому до націоналізації і належав банк.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", літак Hawker 800XP з бортовим номером UR-WRR, яким Яценко намагався покинути Україну, обслуговує авіакомпанія Windrose ( "Роза Вітрів"), свідчать дані Державного реєстру цивільних повітряних суден України.

Видання зазначає, що власником судна в держреєстрі вказана кіпрська компанія Viskona Investments Ltd.

Водночас, як зазначив колишній народний депутат, член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко в Telegram, згідно з даними flightradar24, літак вилетів з Дніпра о 10:05 в напрямку західного кордону України, проте розвернувся в районі Кам'янця-Подільського і потім сів в Києві. Час польоту склав 1 годину 32 хв.

"Для втечі з України Яценко використовував літак Коломойського. Олігарх вирішив заховати свого топменеджера у Відні, надавши борт, який числиться за його авіакомпанією. Це літак Raytheon Hawker 800XP, бортовий номер: UR-WRR, належить WindRose (" Роза вітрів "). Співвласником цієї компанії є Коломойський через кіпрську компанію Bregenzer Limited, яка володіє половиною активів авіакомпанії", - написав Лещенко.

Windrose заснована в 2003 році. Основним напрямком діяльності є організація і виконання чартерних, корпоративних, туристичних і VIP-рейсів.

За твердженням деяких ЗМІ, авіакомпанія Windrose входить в сферу впливу фінансово-промислової групи "Приват", співвласником якої є Ігор Коломойський. Водночас офіційно така інформація не підтверджена.

У Державному реєстрі юросіб засновниками авіакомпанії значаться українська компанія "Райдел" і кіпрська Bregenzer Limited. Кінцевим бенефіціарним власником вказаний її гендиректор Володимир Каменчук.

Читайте також: Суд переніс розгляд справи за позовом Коломойського щодо націоналізації Приватбанку

Раніше генпрокурорка Ірина Венедіктова два місяці поспіль блокувала вручення підозр у справі про виведення грошей із «Приватбанку» його колишніми власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Цього часу було достатньо, щоб юристи Коломойського та Боголюбова перейшли в наступ і розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість. 

Однак звітуючи у Верховній Раді минулого тижня, генпрокурорка заявила, що не може блокувати «справу Приватбанку», та виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж, усі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ до іншого органу досудового розслідування.

Докладніше про американські позови Коломойського та Боголюбова читайте у статті Юлії Самаєвої «Інвестняня для Коломойського». Про що Венедіктова збрехала під час виступу в Раді – у матеріалі Вадима Валька та Богдана Миколайчука «Казки для депутатів: про що Венедіктова збрехала під час виступу у Верховній Раді» у ZN.UA.