UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-голова МВФ прогнозує проблеми Китаю через обвал фондових бірж

На його думку, від обвалу постраждають країни, що розвиваються, а Заходу нічого боятися.

Обвал світових фондових бірж, який спостерігається з початку 2016 року, стався саме з вини Китаю. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав колишній голова МВФ і професор Гарвардського університету Кен Рогофф.

Він нагадав, що деякі експерти вказували на підвищення процентних ставок Федеральним резервним фондом США, яке могло б стати причиною проблем. Але, за словами екс-голови МВФ, ці зміни були "мікроскопічними".

"Впродовж цього року серйозні ризики постануть перед Китаєм і ринками, що розвиваються. Але в Європі і США таких підсилених проблем не буде", - вважає Рогофф.

4 січня торги на китайських біржах були припинені на один день після падіння індексу CSI 300 більш ніж на 7%. До моменту зупинки торгів індекс Shanghai Composite опустився на 6,85%, показник Shenzhen Component - на 8,16% до пункту. Зниження індексів пов'язували зі слабкими грудневими показниками з промислової активності і різким падінням курсу юаня.

Уповільнення зростання в Китаї стало одним з основних чинників падіння цін на багатьох сировинних ринках. Нове скорочення індексів сталося 7 січня. Тоді обвал на біржах Китаю вдарив по світових ринках. Песимізм дуже швидко розповсюдився по всьому світу. Японська біржа Nikkei Stock Average і австралійська S&P/ASX 200, так само як і гонконгська Hang Seng Index втратили по 2% від індексу.

Втрати бірж в Європі серйозніші. Індекс The Stoxx Europe 600 скоротився на 3,4%, що супроводжувалося падінням акцій на енергоносії і основні ресурси. А на біржах у США індекс Dow Jones пережив найбільший обвал за останні 119 років.