Дискваліфікація Нацбанком п'яти членів наглядової ради не могла закінчитися просто так: усі члени ради вважають, що їм завдали істотної репутаційної шкоди, а регулятор здійснював дії з порушенням повноважень і упередженістю.
Екс-глава представництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевкі Аджунер подав позов в Окружний адміністративний суд міста Києва до Національного банку України (НБУ).
Як повідомила прес-служба суду, серед вимог позову - визнати протиправним та скасувати рішення комітету НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем, яким було відмовлено Аджунеру у погодженні на посаду голови наглядової ради Ощадбанку (Київ).
Аджунер вважає вказане рішення упередженим, незаконним і таким, що прийняте регулятором з перевищенням повноважень, відзначається в повідомленні.
В даний час вирішується питання про відкриття провадження у справі.
В Міжнародному валютному фонді прокоментували рішення НБУ дискваліфікувати п'ять членів наглядової ради "Ощадбанку".
Національний банк зобов'язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України, відзначили в МВФ.
"Обов'язком НБУ є проведення ретельного та незалежної оцінки, яка включає застосування професійного судження про те, чи є кандидати в наглядові ради кваліфікованими і чи відповідають вони всім юридичним вимогам", - пояснили в МВФ, передає Економічна правда.
І додали, що для незалежних членів наглядової ради державних банків ці правові вимоги, викладені в ст. 7 ЗУ "ПРО банки і банківську справу", також включають строгі стандарти незалежності та відсутності конфлікту інтересів.Більш детально про конфлікт НБУ з Ощадбанком читайте в інтерв'ю з головою наглядової ради Ощадбанку, ексдиректором ЄБРР в Україні Шевкі Аджунером: Шевкі Аджунер: "Коли пряме втручання в прийняття рішень прикривається "незалежністю" регулятора, це не можна залишати без відповіді".