Падіння рубля відображає глибоку кризу російської економіки і наслідки дії санкцій, а президент Росії Володимир Путін втратив волю до реформ. Про це пише Die Zeit.
Видання стверджує, що ситуація в економіці впливає на посилення боротьби еліт.
Обмінний курс рубля по відношенню до долара США показує складну економічну ситуацію в Росії. Вартість долара зросла до рівня 43 рубля в порівнянні з 30 рублями півтора року тому. З початку цього року російський рубль втратив більше однієї п'ятої від його вартості. Зниження відображає глибоку кризу російської економіки, але і наслідки санкцій.
Крім того, президент Росії Володимир Путін має багато нових боргів перед регіонами. Більшість грошових "подарунків" у вигляді підвищення заробітної плати для працівників бюджетної сфери, які допомогли Путіна після вступу на посаду, тепер лягли на плечі регіональних бюджетів.
В той же час в наступному році Росія може уникнути скорочень бюджетних витрат, майже десять мільярдів євро з резервного фонду були підключені для закриття можливих "прогалин". Однак прийнятий федеральний бюджет на три роки вже є застарілим. Оскільки він грунтується на ціні на нафту в $ 100 за барель і скорочення санкцій на початку 2015 року, а також економічному зростанні. Нічого з цього не виглядає реалістичним на даний момент. Ціна на нафту зараз трохи вище $ 80. А витрати російського бюджету треба скоротити не пізніше 2016 року.
Разом з тим, видання пише, що девальвація рубля справила позитивний вплив на внутрішнє виробництво, тому що російські товари по відношенню до імпорту були дешевше. У третьому кварталі, промислове виробництво зросло на 1,5 %. Це один з рідкісних позитивних російських економічних новин цієї осені. Тим не менш, до цих пір інші чинники відіграють свою роль. Санкції проти Росії могли б, наприклад, дати двозначне зростання вітчизняного виробництва м'яса, консервів і сиру. У металургійній промисловості та імпорт вагонів з України міг бути замінений. Найближчим часом будівництво газопроводу в Китай могло б стимулювати промислове виробництво.
Але недоліком падіння рубля стало те, що це вдарило по економік РФ швидко. В країні зараз зростає інфляція, в цьому році вона, ймовірно, буде більш 8%. Інвестори та російські вкладники "застигли" в нерішучості. Ліквідність банків поки що тримається за рахунок фінансової підтримки Центрабанка. Видання вважає, що банки повинні були переглянути свою бізнес-стратегію. Всі російські банки та іноземні банки стали обережнішими. Банкам стало не вистачати капіталу на російському ринку.