UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джерело: Chevron відмовилася видобувати газ в Україні через компанію "Сім'ї" Януковича

Американська компанія скористалася ситуацією, і повідомила про свій намір зовсім відмовитися від проекту.

За словами джерела ZN.UA в Міненерговугільпромі, однією з причин рішення Chevron вийти з проекту з видобутку сланцевого газу на Олеській площі в Україні, є необхідність перегляду договору на вимогу української сторони у разі вилучення "фірми-прокладки", яку пов'язують з колишнім міністром екології Едуардом Ставицьким і президентом Віктором Януковичем.

"Їм довелося б втратити мінімум рік-два на процедури нового договору. І вони вирішили взяти паузу на роботи", - сказало джерело, знайоме з ситуацією.

"Швидше за все, більш доцільно було б викупити за невеликі гроші цю прокладку, але такий сценарій не був реалізований" - додало джерело.

Раніше 15 грудня стало відомо, що американська компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту з освоєння Олеської площі, відправивши уряду України офіційний лист-повідомлення. За даними джерел, у цьому листі зазначено перелік конкретних причин відмови від укладеної угоди. При цьому в самій компанії поки що офіційно не пояснили причини можливого виходу з проекту.

Планувалося, що Shell та Сhevron будуть видобувати газ в Україні не самі, а з українськими партнерами - спільними підприємствами, створеними за участю НАК "Надра України" (частка 90%) і маловідомою компанією "СПК-Геосервіс" (10%). Ці СП ("Надра Юзівська" і "Надра Олеська") є стороною угод про розподіл продукції (УРП) з Shell і Сhevron по Юзівській і Олеській площах.

Як відомо, ситуація навколо газової "прокладки" Януковича-Ставицького "СПК-Геосервіс" тягнеться вже тривалий час.

Ще навесні екс-міністр екології Андрій Мохник впевнено заявляв, що в уряду є чотири варіанти вирішення проблеми 10%-процентної частки ТОВ "СПК-Геосервіс" на користь державної компанії. Однак, як з'ясувалося, це питання досі так і не зважився. Компанія "СПК-Геосервіс" не йде ні на які компроміси і хоче продовжувати брати участь у видобутку газу.