UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві компанії з "ГазУкраїна" у назві вирішили не платити "Нафтогазу" 235 млн дол. за отриманий газ

"ГазУкраїна-Комерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг", які на ринку газу України і взагалі на енергоринку проіснували аж цілий рік, змогли отримати в НАК "Нафтогаз України" природного газу на 235 млн дол. не заплативши ні копійки.

Державна НАК "Нафтогаз України" продала двом ТОВ "Газукраїна-Коммерс" і "Газукраїна-Трейдинг" (обидва - Сімферополь) природний газ на суму близько 235 млн дол., за який ці дві компанії так і не розрахувалися. У відповідь "Нафтогаз" подав позов у суд про стягнення коштів (боргу і неустойок) на загальну суму понад 2,5 млрд грн. Суд розгляд справ почав, однак через чотири місяці закрив провадження.

Про це пише Роман Іванченко в своїй статті в ZN.UA.

Сімферопольські ТОВ "ГазУкраїна-Комерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг", засновники яких одночасно працюють директорами, отримали від державної НАК "Нафтогаз України" товар, зокрема, газ на загальну суму 1 млрд 895,9 млн грн.

Передоплату за весь товар з них вимагати не стали. У підсумку, "ГазУкраїна-Комерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг" товар отримали, а розрахуватися... забули.

У кінці грудня 2012 р. "Нафтогаз України" звернувся з позовами до Господарського суду Автономної Республіки Крим (Сімферополь) і вимагав до основної суми боргу ще й півмільярда гривень неустойок і відсотків. Загальна сума претензій до "ГазУкраїна-Комерс" - 2 млрд 396,398 млн грн, "ГазУкраїна-Трейдінг" - 118,86 млн грн.

Суд розгляд справ як би почав, але вирішив відправити їх на економічну експертизу.

Для вирішення таких проблем Госпсуд АРК залучив відому всьому ринку компанію родом із Сімферополя. Справи відправили на ім'я фахівця ТОВ "Кримське експертне бюро" Алли Жиліної, яка одночасно є директором і власником компанії.

Разом з тим, поки проблематику боргів перед "Нафтогазом" вивчали приватні експерти, суд вирішив відступитися - і 21 квітня провадження у справі про стягнення коштів з "ГазУкраїна-Комерс" закрив.

"Кому продали газ "комерсанти" і "трейдери" - питання. Але, мабуть, компаніям з фартовою приставкою "Газукраїна-" таки вдалося розжитися на 235 млн дол. і отримати ненормовані "платіжні канікули". А ось "Нафтогаз України" з його вічними фінансовими проблемами - нехай почекає", - пише Іванченко.

Коли ZN.UA звернулося в прес-службу групи Сергія Курченка з проханням повідомити, чи належать йому "ГазУкраїна-Комерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг", там відповіли - ні.

Збіги в назвах абсолютно випадкові, не варто звертати особливої уваги і на сусідство по Сімферополю з "ГазУкраїна-2009".

"Схожість цифр у вартості Одеського НПЗ (експерти оцінюють в 200 млн дол. - ред.) і загубленого, схоже, назавжди "Нафтогазом України" газу, очевидно, також абсолютно ні про що не говорить. Адже це дві абсолютно різні історії..." - резюмує Роман Іванченко.

Детальніше читайте у статті "Розкажіть про покупку! Про яку про покупку?!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

У Раді запропонували розслідувати можливу причетність "Газ Україна 2009" до контрабанди нафтопродуктів

Податковій на замітку: "Газ Україна 2020" роздає мільярди фірмам з статутним капіталом в тисячу гривень

"Газ Україна 2020" може бути задіяна в схемі контрабандних поставок бензину

Курченко "застовпить" собі місце "в трубі"