Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет пояснив, кому потрібно залишити трудові книжки, а хто вже не буде ними користуватися після того, як їх скасують. А це настане досить скоро: в уряді написали законопроект і постанову про скасування обов'язкових трудових книжок, і документи вже в роботі.
Про це він розповів під час інтерв'ю на телеканалі ZIK.
"Зараз ситуація яка. У держави є електронні дані про ваш трудовий стаж після 2000 року. Якщо у вас стаж до 2000 року, то вам потрібно залишити трудову книжку. А після 2000 року держава навіть не дивиться в вашу трудову. Всі ці відомості уже в електронній формі. Наша ініціатива полягає не в тому, щоб відмовитися, скасувати трудові книжки. Ми говоримо, що вони є опціональними. Насправді багато людей кажуть, що мені ця трудова книжка не потрібна. У мене трудовий стаж з 2000 року. Я довіряю, щоб все було в електронній формі", – сказав міністр.
Для скасування трудових книжок необхідно змінити існуючий закон, що і мають намір спільно зробити Кабмін і Верховна Рада.
Скасування трудових книжок анонсувало в 2015 році Мінекономіки під керівництвом Айвараса Абромавичуса.
У Верховній Раді був зареєстрований урядовий законопроект № 3507 про скасування трудових книжок, який згодом був відмінений.
Відповідно до законопроекту, облік трудової діяльності працівника повинен був здійснюватися в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Законопроект передбачав розширення списку даних про працівника, які вносяться до реєстру.
Як зазначалося у пояснювальній записці до законопроекту, "трудові книжки дісталися Україні у спадок від СРСР, у той час як в економічно розвинених країнах практика їх використання відсутня".
В 2019 році скасування трудових книжок ініціював Дмитро Дубілет.