UA / RU
Підтримати ZN.ua

Друг Путіна хоче купити залізницю Греції і порт в Салоніках – Rzeczpospolita

Якунін переконаний, що Греція не вийде з єврозони.

Друг президента Володимира Путіна і голова Російської залізниці Володимир Якунін хоче придбати частину транспортної інфраструктури Греції. Зокрема, він підтвердив, що "РЖД" бере участь в тендері на приватизацію залізничного оператора Trainose, а також компанії Rosco, яка займається вантажними перевезеннями.

Про це повідомляє Rzeczpospolita з посиланням на слова Якуніна. Він підтвердив, що не збирається відмовлятися від купівлі грецьких активів "незалежно від ситуації". Окрім залізничних компаній, російський мільярдер також хоче взяти участь в тендері на продаж морського порту в Салоніках.

За його словами, російській готовності взяти участь у приватизації в Греції не завадить навіть криза, в якої страждає економіка південно-європейської країни.

Він також переконаний, що Греція не вийде з єврозони, а домовленість з кредиторами буде досягнута вже найближчим часом. На його думку, якби ЄС був налаштований відібрати у Афін спільну європейську валюту, то він би це вже давно зробив і повернув собі позичені борги.

Російський мільярдер Володимир Янукін потрапив у "чорний список" санкцій ЄС і США, які були введені проти Росії за військову агресію проти України. Очевидно, він намагається поповнити свої активи за рахунок ослабленої економічно Греції, якій ЄС дав п'ять днів на досягнення угоди з кредиторами.

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.