UA / RU
Підтримати ZN.ua

Донорську конференцію по Україні перенесли на квітень, щоб зробити більше реформ

Український уряд і міжнародні партнери чекають домовленостей Києва з МВФ за новою програмою.

Донорська конференція по Донбасу планується на квітень, повідомив міністр економіки Айварас Абромавічус в Давосі в п'ятницю, 23 січня.

"Донорська конференція швидше за все відбудеться в квітні. Тому що ми хочемо посилатися на реформи і на зміни. Тоді новому уряду буде вже більше 100 днів, і будуть вже якісь результати", - цитує Абромавичуса "Українська правда".

Раніше передбачалося, що Міжнародна донорська конференція в підтримку України пройде в кінці січня-початку лютого 2015 року.

"Ми розмовляли з західними партнерами: донорська конференція буде спиратися на реформи, на дерегуляцію... Щоб ми вже домовилися (до цього часу) про якісь механізми, що іноземні гроші та інвестиції, які приходять сюди, страхуються іноземними державами", - цитує його слова "Інтерфакс-Україна".

Абромавічус нагадав, що про ідею такого страхування інвестиції раніше говорив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, і деякі країни ЄС вже готові надавати такі гарантії.

Глава Мінекономіки відзначив, що до квітня Україні вже буде виділена велика західна фінансова підтримка, яка дозволить стабілізувати фінансову і макроекономічну ситуацію і підвищити привабливість вкладень в країну, а у Кабміну буде можливість продемонструвати інвесторам додаткові результати проведених реформ.

При цьому Абромавічус підкреслив, що в контексті донорської конференції мова йде про залучення бізнесу та інвестицій, а не про грантової допомоги.

"Ми будемо проводити конференцію не для того, щоб випрошувати гроші, якісь кошти будуть раніше, а для того, щоб показати можливість для інвестицій в країну. В тому числі і під держгарантії наших партнерів. Литва вже дала згоду на держгарантії для своїх інвесторів в Україну", - зазначив Абромавічус.

Глава Мінфіну України Наталія Яресько в свою чергу також підкреслила, що очікуване в лютому-березні позитивне рішення МВФ за програмою EFF відкриє для України допомогу інших міжнародних і двосторонніх партнерів, яку вони вже раніше пообіцяли виділити.

зокрема, мова йде про $ 2 млрд кредитних гарантій США, 1,8 млрд євро від ЄС, 500 млн євро від Німеччини, до 100 млн євро від Польщі, $ 300 млн від Японії. Нагадаємо, що про плани виділити $ 500 млн після рішення МВФ заявляв також Світовий банк. "І ще чекаємо офіційних новин від інших країн: від Канади до Австралії", - додала вона.