UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доходи держбюджету за 5 місяців перевиконано на 12 млрд грн – Насіров

Держбюджет поки перевиконується, але ситуація доволі напружена".

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров заявляє про перевиконання державного бюджету України за доходами за підсумками п'яти місяців. У той же час, він бачить ризики для цього у другому півріччі, сказав він в інтерв'ю DT.UA.

"На кінець травня дохідна частина бюджету виконана. Перевиконання - мільярдів 12... Виконання дохідної частини бюджету залишається досить напруженим, особливо нас хвилює динаміка у другому півріччі", - зазначив він.

При цьому глава ДФС визнає, що "по деяким статтям ситуація дуже напружена".

"В основному мова про рентні платежі - на бурштин, на газ. Там є об'єктивні причини та проблеми: показники за цими статтями завищені. Ми це питання піднімали і в кінці минулого року, коли верстався бюджет, і на початку цього. Очікування з видобутку не відповідають дійсності, а взяти ренту за невидобутий газ неможливо. Але по всім іншим статтям ситуація стабільна", - пояснив він.

Крім того, однією з причин не надто значного перевиконання надходжень Насіров бачить зміцнення гривні в останні місяці: "В комплексі це добре, але з точки зору виконання дохідної частини бюджету - погано. І по податковому напрямку, і, особливо, по митному напрямку, адже там надходження формуються в основному з доларової вартості, і в результаті ми отримуємо не плюс, а мінус".

Читайте також: Президент схвалив скасування податків на високі пенсії та збільшення на надвисокі

Що стосується можливих джерел наповнення бюджету, то, за словами Насірова, ДФС "покладає надії" на збільшення митних зборів.

"Звичайно, ми говоримо про питання визначення митної вартості. Ми не говоримо про її підвищення або зниження, ми говоримо про те, що вартість товару повинна бути об'єктивно оцінена, вона повинна бути реальною. Тобто, якщо товар проходить через низькоподаткові юрисдикції, однозначно повинно бути коригування на його реальну митну вартість. Законодавчим та адміністративним шляхом ми намагаємося піти і від маніпуляцій на митниці. В основному мова йде про дроблення партій і використанні пільги, яка застосовується для товарів з вагою до 50 кг і вартістю до 500 євро, які приватні особи можуть завозити на територію без сплати митних платежів", - розповів головний фіскал.

Насіров також додав, що ДФС фіксує ПДВ на митниці "близько 14 мільярдів" щомісяця з урахуванням курсової різниці, що "істотно, на 35-40%, більше", ніж було рік тому.

Читайте повний текст інтерв'ю з Романом Насіровим у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".