UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Дочка" Укроборонпрому реалізовувала запчастини в Індію через підставні фірми – ЗМІ

Розпочато кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків.

Держпідприємство "Спецтехноекспорт" постачало індійській держкомпанії "Hindustan Aeronautics Limited" запчастини через фіктивні фірми, чиї власники підписували документи за 200 грн. Про це йдеться у програмі "Наші Гроші".

Офіційні власники ряду фірм розповіли, як за кілька сотень гривень стали підставними особами. Це фірми "Інсайдерс", "Гей Джейсі", "Квант Віюр".

У 2015 році група фірм, у тому числі і вищезгадані, почали торгувати технікою, запчастинами до літаків Іл-38, винищувачів СУ-30 та вертольотів Мі. Ці деталі, за документами, вони продавали і постачали компанії УТМГ.

У свою чергу УТМГ продавала запчастини державної авіабудівної компанії Індії "Hindustan Aeronautics Limited".

Експорт оформляло ДП "Спецтехноекспорт" - державна компанія із структури концерну "Укроборонпром".

Слідче управління Київської фіскальної служби початок кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків.

Закупівлю військових товарів у фіктивних фірм визнали безтоварною, адже на допитах "директори" і "власники" фірм-постачальників зізналися, що оформили на себе фірму за гроші і ніяких запчастин нікому не постачали.

Проте слідство виявило, що, незважаючи на відсутність товару, УТМГ перекачала на "прокладки" близько 38 млн грн, які ті перевели в готівку. Це призвело до безпідставного формування податкового кредиту і несплати УТМГ понад 3 млн грн податків.

Тим часом УТМГ виграло суд у податківців, довівши неможливе: фіктивність постачальника – не означає фіктивності постачання їм товарів.

Зараз фірма УТМГ виведена з Києва в Чернігів і знаходиться в стані ліквідації.

При цьому "Спецтехноекспорт" - не єдина компанія концерну "Укроборонпром", яка перераховувала гроші на УТМГ.

Транші на цю фірму йшли також від чотирьох бронетанкових заводів. В цілому мова йде про суму мінімум 31 млн грн. Зокрема, в 2015-2017 роках Київський бронетанковий перерахував на УТМГ близько 9 млн грн., Житомирський – 10 млн грн., Львівська – 2 млн грн., Миколаївський – 10 млн грн.

Власником УТМГ є британська компанія "Tunbridge Developments Limited", що належить кіпрській "Bolsdoto Holdings Limited". При цьому кінцевий бенефіціар прихований: в українському реєстрі таким вказаний британський юрист Роджер Дадлі Ходкінсон, в британському - латвійський Олегс Тимофеевс, а в кіпрському - кіпріот Гіоргос Американос.

Разом з тим компанія має безліч опосередкованих зв'язків з відомим бізнесменом Олександром Юраковим. Останній відомий як екс-депутат Києво-Святошинської райради (УДАР) і помічник народних депутатів від Радикальної партії.

Раніше генпрокурор Луценко повідомив про розтраті 200 млн грн чиновниками "Укроборонпрому".