UA / RU
Підтримати ZN.ua

До дефолту "Нафтогазу" кілька годин: у компанії кажуть, що хочуть і можуть платити, але не мають дозволу уряду

"Нафтогаз" змінив версію, чому не може зробити виплати по облігаціях.

На рахунках "Нафтогазу" є кошти для здійснення виплат за єврооблігаціями, до того ж, в компанії усвідомлюють наслідки дефолту у разі порушення зобов’язань щодо виплат, але досі не отримали погодження Кабміну на відповідні дії. Роз'яснення з приводу ситуації, що склалася, розміщене на сайті "Нафтогазу".

"У своїх зверненнях до Уряду національна компанія повідомила про те, що на рахунках компанії є кошти для здійснення виплат, а також про можливі ризики для неї та для держави в цілому у випадку «жорсткого дефолту» (порушення зобов’язань щодо виплат), який настане, якщо Уряд не погодить Нафтогазу виплату держателям облігацій. На момент виходу даного пресрелізу, Нафтогаз не отримав погодження Уряду, і відповідно, не може перерахувати кошти для виплат держателям облігацій", - йдеться в повідомленні.

Водночас в "Нафтогазі" готують спробу номер два відтермінувати виплати.

"Зауважимо, що на виконання рішення Уряду Нафтогаз готує новий проєкт угоди з отримання згоди держателів єврооблігацій на відтермінування виплат, який повною мірою відповідає вимогам Уряду", - зазначили в компанії.

У "Нафтогазі нагадали, що пропозиція щодо відтермінування виплат за єврооблігаціями була обумовлена позицією Уряду направити ці кошти на імпорт газу. Але не була підтримана держателями єврооблігацій.

Відтак, існуючі умови за єврооблігаціями зберігають силу, та відповідні виплати основної суми заборгованості та відсотків мають бути отримані держателями облігацій 26 липня 2022 року (впродовж передбаченого документацію періоду для виправлення порушень).

Нагадаємо, кредитори не погодилися на реструктуризацію боргу, про яку просив "Нафтогаз", оскільки вважають, що компанія є прибуткова. Це, зокрема, показує звітність компанії.

Раніше НАК нічого не казав про те, що пропозиція про реструктуризацію - це була ідея Уряду. У компанії стверджували, що клієнти не оплачують рахунки, і просили кредиторів заморозити борг на 1,5 млрд грн.

Тепер, згідно з новою версію, якщо Кабмін не дасть згоди на виплати по облігаціях,, до дефолту "Нафтогазу" залишається кілька годин.