UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для поділу ПСГ і ГТС України знадобиться до трьох років

В "Укртрансгазі" розраховують відокремитися від "Нафтогазу" вже в нинішньому році.

Для розділення підземних сховищ газу та газотранспортних потужностей на дві окремі компанії знадобиться до трьох років, вважає президент компанії-оператора ГТС україни "Укртрансгаз" Ігор Прокопів.

"Поділ наших ПСГ і транспортних потужностей – це не так просто розділити фірму: вона збалансована, це - один колектив. Коли ми спілкувалися зі Світовим банком, то прийшли до згоди, що на це потрібен період до трьох років", - сказав він.

Голова оператора додав, що в першу чергу необхідно виділити ПСГ в окрему філію і перевірити його роботу в такому режимі.

На думку Прокопіва, відділення "Укртрансгазу" від НАК "Нафтогаз України" відбудеться в 2016 році.

Читайте також: Залучення іноземців до управління ГТС допоможе Україні протистояти "Північному потоку-2" - Коболєв

Нагадаємо, в НАК "Нафтогазі України" наполягають на створенні нового оператора ГТС і залученні іноземного інвестора. Глава держхолдингу Андрій Коболєв закликає якомога швидше, бажано до завершення судових розглядів з "Газпромом", створити нову компанію-оператора української ГТС для того, щоб можна було залучити в неї капітал іноземного інвестора.

За словами Коболєва, з структури нинішнього "Укртрансгазу", який оперує і газотранспортною системою (транспортування), та підземними сховищами газу (ПСГ, зберігання газу), в нову структуру буде окремо виділено до 70% об'єктів, що входять у цю інфраструктуру ГТС.

Глава "Нафтогазу" уточнив, що "Укртрансгазу", що виступає сьогодні оператором ГТС, залишаться підземні сховища газу. Хоча, за його словами, і це питання може дискутуватися, і вони можуть бути виведені в окрему компанію. Зокрема, вважає Коболєв, окреме підприємство-оператор на основі ПСГ буде прибыльним і не повинно входить в ГТС.

У той же час, профільний міністр Володимир Демчишин і очолюване ним Міністерство енергетики та вугільної промисловості наполягають на тому, щоб "Укртрансгаз" (включаючи ГТС і ПСГ як єдину компанію) залишився в підпорядкуванні відомства.