UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діюча система субсидій не створює стимулів для економії - депутат

На думку Павла Різаненка, у влади є все необхідне для переходу до монетизованих виплат.

Діюча в Україні система субсидій не створює стимулів для економії, адже одержувачам субсидій практично все одно, яка ціна - за них платить держава.

Про це заявив DT.UA народний депутат Павло Різаненко (в минулому спеціаліст E&Y і керівник відділу фінконсалтингу ІБ "Ренесанс Капітал").

"Так, ми позбулися подвійного ціноутворення, забрали "субсидію" у заможних громадян, але принципово системи мотивації заощаджувати для одержувачів субсидій не змінили. Зараз про це вже говорять не тільки вітчизняні експерти, а й експерти МВФ. Ця думка звучала і на зустрічі з чиновниками фонду у Вашингтоні, і під час їхнього нинішнього візиту", - зазначив він.

За словами Різаненко, експерти наполягають на тому, що просто переходу до єдиної ціни недостатньо - важливий подальший перехід до більш економного використання енергоносіїв.

"Доти, доки люди не почнуть одержувати живі гроші й можливість ці гроші витратити на інші потреби, у них немає стимулу заощаджувати. Необхідна так звана монетизація. Робиться це просто. Створюється спеціальний рахунок, на який малозабезпечена родина отримує кошти від держави. Скорочуючи споживання, родина може ці гроші залишити собі, адже допомогу вона одержить як малозабезпечена, не будучи прив'язаною до того, скільки відсотків від доходу домогосподарства витрачається на комунальні послуги. Окремо сам же Мінфін і Мінсоцполітики ведуть велику роботу з верифікації одержувачів соцвиплат. Є все необхідне для переходу до монетизованих виплат", - вважає народний депутат.

Нагадаємо, після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Читайте повну статтю Юлії Самаєвої "Бідняки заплатять за жебраків" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Украина".