Авдііїський коксохімічний завод продовжить роботу, виробляючи кокс і подаючи тепло в будинки Авдіївки, якщо його потужності не постраждають від обстрілу бойовиків, заявив директор підприємства Муса Магомедов.
За його словами, в даний момент, основне завдання по забезпеченню подальшої роботи заводу пов'язане з ремонтом залізничних шляхів, що ведуть до нього.
"Ми сподіваємося, що зможемо не зупинитися, якщо не буде якихось прямих влучень або якщо не буде якихось надзвичайних речей. Зараз основне завдання – відремонтувати два залізничних полотна між нами та Очеретяною – це єдиний шлях від заводу у "великий світ". Обидва полотна перебиті, але сподіваємося, що до обіду зможемо їх відновити – зможемо вивозити кокс та одержувати вугілля", – зазначив він в ефірі телеканалу "112 Україна".
Магомедов повідомив, що сьогодні підприємство працює лише на третину від дообстрільної потужності.
"Зараз ми виробляємо дві з половиною тисячі тонн коксу, тоді як можемо виробляти десять. До обстрілу виробляли 6500, тобто третину від дообстрільної потужності", – зазначив директор.
Він також розповів, що вночі завод зіткнувся з труднощами при обігріві будинків через дуже низькі температури.
"Вночі було досить напружено через температурні режими. Не вистачало коксового газу на обігрів батарей. У нас температура подачі води на місто була знижена, але десь із 5:40 ми змогли додати температуру. Я сподіваюся, що протягом двох годин температура води на місто має піднятися до прийнятного рівня", - зазначив директор підприємства.
Раніше Муса Магомедов. якщо Авдіївський коксохім зупиниться при такій низькій температурі, то завод перестане існувати. За його словами, на заводі вже законсервували два цехи.
Нагадаємо, ситуація в зоні АТО серйозно загострилася: противник з 29 січня веде масований обстріл Авдіївки та її околиць, а підрозділи ЗСУ на позиціях біля даного населеного пункту відбили кілька спроб штурму. Обстріли Авдіївки з великокаліберної артилерії та РСЗВ вже призвели до серйозних руйнувань і жертв.
Через обстріли бойовиків порушено тепло- та енергопостачання міста, частково призупинив роботу коксохімічний завод. У ніч на 31 січня було оголошено надзвичайний стан, вранці почалася евакуація. Детальніше читайте в матеріалі "Бої під Авдіївкою: головне".