UA / RU
Підтримати ZN.ua

Децентралізація дає змогу дослухатися до жителів громад: Пенні Пріцкер про відбудову Київщини

Регіон потребує відновлення зруйнованого житла та розмінування територій.

Cпеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер прибула у Київ, де взяла участь у засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, під час якого обговорювалася відбудова Київської області. Регіон зіграв визначну роль у захисті столиці під час повномасштабного наступу Росії у лютому 2022 року.

Хід відбудови та проблеми, що виникають у процесі, обговорили з представниками усіх 69 територіальних громад регіону, зокрема мешканцями Ірпеня, Мощуна, Кухарів, Андріївки, Шевченкового та Мархалівки, йдеться на сайті Офісу президента.

Читайте також: На калькуляторі не вистачить цифр: нардеп про суму збитків аграріїв від війни

Під час обговорення учасники зазначили, що основними питаннями на шляху відновлення є розробка проєктно-кошторисної документації відновлення житла, реалізація програми відновлення зруйнованих приватних будинків, виплати компенсацій постраждалим власникам, розмінування територій тощо. В регіоні вже відновили 12 тисяч із 28 тисяч зруйнованих та пошкоджених об’єктів.

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що відбудова всіх постраждалих від війни регіонів – це ключовий елемент відновлення України загалом. Він відзначив роль країн-партнерів, які надають нашій державі значну допомогу в різних сферах. Зокрема лідерами у цьому питанні є Сполучені Штати Америки, яким Єрмак подякував за оборонну і комплексну підтримку України.

Водночас Пенні Пріцкер запевнила у продовженні підтримки українських регіонів з боку США й зауважила, що децентралізація дає змогу дослухатися до думок жителів громад.

«Економіка вашої країни розвивається в регіонах. Це має свої результати. Сьогодні я хочу почути ваші ідеї щодо того, як Україна може розвиватися і як ми – зокрема, світова спільнота, приватний сектор – можемо допомогти вам втілити ваші проєкти», – зауважила вона.

Фото: Офіс президента України

Читайте також: США посилюють контроль за наданою Україні допомогою: Що про це думають українці

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що ключове завдання для України – це пасивний і активний захист. Оскільки на Київщині ключові енергетичні об’єкти піддаються атакам російських дронів і ракет. Ще одним пріоритетом він назвав розмінування та відновлення житлових будинків.

«Тут США також є лідерами нашої підтримки. Створений спеціальний тренінговий центр для підготовки саперів, яких Україна потребує понад 10 тисяч. Це наша безпека», – підсумував Шмигаль.

Напередодні президент Володимир Зеленський зустрівся із Пенні Пріцкер. Сторони обговорили макрофінансову стабільність України в 2024 році та залучення американських інвестицій.

США підтримуватимуть Україну стільки, скільки треба, але в обмін на реформи. Українська влада дуже вдячна за підтримку, але опиратиметься реформам стільки, скільки зможе. А що про це думають українці?

Дізнайтеся з тексту Юлії Самаєвої на ZN.UA «Підтримка США для України: три зовсім різні погляди».