UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дешева нафта не оживить економіку США – Reuters

Американці обережно ставляться до своїх заощаджень через дешеве пальне.

В 3 споживачі дуже обережно ставляться до неочікуваного везіння, яке принесло їм падіння світових цін на нафту. Дешеве пальне скоротило витрати американців, але вони не поспішають витрачати ці гроші і більше заощаджують. Про це свідчить опитування, яке провела інформаційна агенція Reuters спільно з компанією Ipsos.

Згідно з результатами цього дослідження, дешевий бензин тепер не таке велике благо для США, яким воно було в минулому. Дані американського Міністерства торгівлі свідчать про те, що ціна на пальне з середини 2014 року впала на 70%. Це скоротило витрати американців на нього на 115 мільярдів, до дорівнює 0,5% від ВВП країни.

В цей же час, сума заощаджень в США зросла до 121 мільярда доларів. І хоча точно сказати не можна, за рахунок чого біли відкладені ці гроші, автори дослідження Reuters/Ipsos припускають, що дешеве пальне зіграло важливу роль у накопиченні цих коштів.

75% учасників опитування, в якому взяли участь понад три тисячі американців, відповіли, що через скорочення витрат на бензин у них з'явилися додаткові гроші на покриття базових потреб, а не здійснення дорогих покупок. Більше 40% відповіли, що змогли погасити свої борги.

"Вочевидь ціни тепер кусаються менше, коли я йду в гастроном", - каже Карен Джоїнс з міста Пічтрі, штат Джорджія.

За її словами, дешеве пальне дозволяє їй витрачати на 30 доларів менше щотижня, ніж це було раніше. Однак, робити великі покупки вона не планує, оскільки побоюється, що скоро бензин знову подорожчає. Економісти пояснюють, що такі страхи поширені після кризи 2007-2009 років. Саме через них рівень споживання в США не зростає.

"Схоже, ми не отримаємо вигоду від дешевого бензину, яку б могли отримати у часи, коли наша економіка була здоровішою", - каже економіст у сфері енергетики Філ Верлегер.

За словами голови Федерального резерву в Далласі Роберта Каплана, ще однією причиною відсутності споживацького буму стало те, що американці заощаджують собі на пенсію.

"Вони непокояться через це і більше заощаджують", - пояснив він.

В Даллаському федеральному резерві також пояснили, що на сьогоднішній день дешева нафта не така вже й велика радість, як раніше. Оскільки за останні 10 років автомобілі стали більш економічними. При цьому, попри те, що через технологію гідророзриву і видобування сланцевої нафти США стали найбільшим виробником нафти у світі, експорт "чорного золота" сьогодні найнижчий, ніж будь-коли. Тому нафта не зможе оживити американську економіку.

В цей же час, видання The Economist пише, що проблема не в тому, що пальне тепер дешеве. Економіці США шкодить надто дорогий долар, який зробив американські товари занадто дорогими. Це скоротило експорт країни. Минулого тижня стало відомо, що зростання економіки США сильно сповільнилося. В Міністерстві торгівлі США пояснюють, що однією з причин стало зменшення споживацьких витрат на американському ринку. Крім того, зростання експорту також сповільнилося через надто дорогий долар, який зробив американські товари дуже дорогими для інших країн.