UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держстат опублікував дані щодо зростання збитків підприємств

Хоча доходів підприємств ще достатньо для планів влади на зростання податків. 

У перші чотири місяці поточного року великі та середні підприємства України отримали до оподаткування 253,6 млрд грн фінрезультату, що на 58% більше від результату за аналогічний період 2023 року. Кількість збиткових підприємств скоротилась – з 28,1% до 26,8% від загальної кількості. Однак темпи зростання збитків зросли. Про це повідомляє Державна служба статистики.

"За січень–березень 2024 року фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств був позитивний і становив 253,6 млрд грн (за січень–березень 2023 року – також позитивний, 160,6 млрд грн)", - ідеться у повідомленні.

Прибуток досяг 319,6 млрд грн, або 139,5% порівняно із відповідним періодом роком раніше, збитків допущено на суму 66,0 млрд грн (або 96,5%).

"Частка збиткових підприємств за січень–березень 2024 року становила 26,8% (за січень–березень 2023 року – 28,1%)", - зазначили в Держстатвідомстві.

Хоча темпи зростання збитків у порівнянні з минулим роком зросли.

При цьому найбільша частка збиткових підприємств за цей період у таких галузях:

Дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

Читайте також: В Україні уряд вчергове вирішив збільшити податки. Суспільство вчергове проти

Повідомлялось, що ситуація з бюджетом України залишається напруженою. Необхідна мобілізації внутрішніх ресурсів, тобто закон про державний бюджет 2024 року потребує суттєвого перегляду, адже видатків на оборону і безпеку, що передбачені в діючому документі, недостатньо для фінансування армії. Про це йдеться у черговому аналізі Dragon Capital.  

Однак великій та малий бізнес не в захваті від урядових ініціатив щодо вірогідного збільшення ставки ПДВ та інших податків. Хтось попереджає про зростання тіньової частки ринку, хтось прогнозує закриття бізнесів та інші проблеми в економіці.