UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держбюджет недоотримає 20-45 млрд грн запланованих доходів, - експерти

Через нереалістичність урядових бюджетних прогнозів, і враховуючи поточну динаміку надходжень через уповільнення економіки, держава може недоотримати за підсумками року, за різними оцінками, від 20 до 45 млрд млрд гривень.

За підсумками поточного року держбюджету отримає доходів на 20-45 млрд грн менше, ніж заплановано. Такий діапазон експертних прогнозів, озвучених під час "круглого столу", проведеного Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки DT.UA.

Згідно з прогнозом старшого радника "Альфа-Банку" (Україна), екс-віце-прем'єра з економічних питань Романа Шпека, з-за нереалістичність бюджетних прогнозів тільки за рахунок масштабу цифр держава недоотримає 30-35 млрд грн. За словами експерта, у 2013 році ВВП може збільшитися лише на 0,7%. І це при тому, що госсмета-2013 формувалася на базі прогнозного зростання в 3,4%.

У свою чергу екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник констатував, що враховуючи поточну динаміку надходжень із-за уповільнення економіки, держава може недоотримати за підсумками року 40 млрд грн (за дохідної частини).

Приблизно такі ж оцінки (40-45 млрд грн) і у екс-в.о. глави Мінфіну Ігоря Уманського.

За підрахунками директора департаменту податкової політики та моніторингу Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Артема Рудика, проведених на базі розгорнутих показників першого півріччя-2013, за підсумками року держбюджет може недоотримати 20-22 млрд грн запланованих доходів.

При цьому директор департаменту податкового та митного аудиту Міністерства доходів і зборів Сергія Крухмальов констатував, що динаміка податкових і митних надходжень до бюджету "адекватна тому ВВП, який ми маємо сьогодні".

Як неодноразово зазначали експерти, причиною менших надходжень до держбюджету є надмірно оптимістичні макропрогнози уряду. Експерти закликають владу більш виважено підходити до їх підготовки у бюджетному процесі - щоб уникнути як надлишкового тиску на економіку, так і неадекватного (штучного) роздування видаткової частини, знову ж таки - не забезпеченого реальними можливостями економіки.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного "Держбюджет: з вогню-2013 та в полум'я-2014?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Уряд завищив прогноз зростання економіки в 2014 році

В уряді сподіваються на пожвавлення бюджетних надходжень до кінця року

В опозиції підтримують ідею уряду і МВФ про скасування податкових пільг