UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держбюджет-2021: депутати пропонують збільшити доходи на 20 млрд грн

Голосувати за проєкт у першому читанні планують вже цього тижня.

Бюджетний комітет парламенту схвалив свої висновки та пропозиції до проєкту Державного бюджету на наступний рік. Дохідна частина бюджету за очікуваннями депутатів має зрости на 20 мільярдів гривень, адже видаткові апетити народних депутатів ще більші. Нагадаємо, що голосувати за проєкт у першому читанні планують цього тижня, а висновки профільного комітету уряд має врахувати при підготовці проєкту Держбюджету до другого читання (див. документ).

Очікувані доходи планують збільшити за:

Фінансові зобов’язання НБУ перед Держбюджетом пропоновано збільшити з 33 до 45 млрд грн. А держпідприємства зобов’язати сплатити до Держбюджету не 30% чистого прибутку у вигляді дивідендів, а усі 90%. Ця частина доходів зросте на 4,3 млрд грн.

При цьому зростуть видатки:

Також збільшені видатки за програмами:

Додано також нові видаткові програми - "Оздоровлення і відпочинок дітей, що потребують підтримки" із фінансуванням у 150 млн грн та "Створення сучасної клінічної бази для лікування онкозахворювань у Національному інституті раку" з видатками у 1,5 млрд грн. Повертають депутати і свою улюблену субвенцію "на соціально-економічний розвиток окремих територій" із видатками у 7,3 млрд грн. Частину цих коштів (3,1 млрд грн) взяли із Державного фонду регіонального розвитку.

Ще 24 млн грн хочуть передбачити для підтримки Криворізького гірничо-збагачувального комбінату та 2,5 млрд грн на реформування та розвиток ОПК.
Уряду доручено розглянути можливість збільшення доходів Держбюджету за рахунок плати за проїзд автодорогами, надходжень від бюджетних установ та управління об’єктами державної власності. І звісно, передбачити понадпланові надходження від випуску ОВДП із подальшим спрямуванням цих грошей на підтримку "зеленої" енергетики гарантованим покупцем та підтримки державних енергетичних підприємств.

Також депутати радять Мінфіну опрацювати питання подальшого підвищення соціальних стандартів, але з конкретних пропозиції поки що відомо лише про підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб не на 25, а на 35%.

Читайте також: Нардепи хочуть збільшити фінансування ВРУ та повернути "депутатську" субвенцію

Як повідомлялося, 5 листопада Верховна Рада має розглянути  у першому читанні проект державного бюджету на 2021 рік.

У п’ятницю, 6 листопада, народні депутати мають розглянути законопроект про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним судом України (КС), що не відповідають Основному закону.