Зміни в роботі Державної фіскальної служби (ДФС), яка реформується в рамках програми, погодженої з МВФ, несуть формальний характер і не тягнуть за собою серйозних змін у її роботі, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю DT.UA.
"на моїй першій зустрічі з технічною місією МВФ у квітні минулого року експерти фонду вирішили ввести мене в курс справи, зокрема описавши ситуацію з реформою ДФС. Розповіли про програму, яка вже триває, про прогрес. Я скептично поставився до озвучених успіхів і жартома запитав у них, чи не на 70 відсотків програму реформування вже виконано. А вони підтвердили, мовляв, майже виконано. Знаєте, як я вгадав відсоток виконання? Я прекрасно розумію, як легко фальсифікувати зміни, підганяючи їх під потрібний відсоток виконання та нічого не змінюючи по суті", – зазначив він.
За словами Данилюка, при бажанні можна завжди знайти спосіб вписатися у формальні параметри реформи, наприклад – сконцентруватися на виконанні третьорядних завдань, залишивши без уваги основні.
"Але якщо у вас буде виконано всі третьо- і другорядні завдання, а за п'ять основних ніхто навіть не брався, що зміниться? Адже реально на всі процеси впливають саме основні пункти. У результаті реформа ДФС нібито йде, але мало що змінюється. Цій службі необхідний дуже серйозний струс", – зазначив міністр.
Глава Мінфіну підкреслив, що будь-які можливості зменшення корупції, у тому разі, коли вони успішні, вибивають із системи людей, які заробляють на корупційних потоках. Вони воліють залишити структуру, тому що працюють у ній не заради зарплати.
"Практично все, що було в програмі МВФ щодо податкового блоку, виконане. Але формально. Поки що, на жаль, усе реалізовується формально. Я намагаюся знайти інші інструменти", – підсумував Данилюк.
Читайте інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком у новому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".