UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державна "Надра України" не збирається відмовлятися від газових проектів із Shell і Chevron

Україна не має наміру відмовлятися від своєї участі у двох найбільш важливих проектах з видобутку сланцевого газу.

Національна акціонерна компанія "Надра України" не збирається виходити з проектів із Shell і Chevron з видобутку сланцевого газу на території Олеської та Юзівської площ.

Про це йдеться у заяві прес-служби компанії в четвер, 7 серпня. Так прокоментували у компанії поширені у ЗМІ повідомлення про рішення "Надр" вийти з участі в даних проектах.

"Український уряд, керуючись інтересами держави, і надалі зацікавлений у подальшій співпраці з іноземними інвесторами Shell і Chevron, як і передбачено укладеними угодами", - зазначає НАК.

"Жодних рішень про відмову від участі у ТОВ "Надра Юзівська" і ТОВ "Надра Олеська" компанією не приймалося", - сказано в повідомленні.

Відзначимо, раніше у деяких ЗМІ поширили коментар одного з експертів з енергетичних питань, в якому той заявив, що НАК "Надра України" планує відмовитися від своєї участі у ТОВ "Надра Олеська" і ТОВ "Надра Юзівська". Експерт заявив, що це рішення держкомпанія планує затвердити на позачергових зборах учасників ТОВ "Надра Олеська".

Як відомо, НАК "Надра України" володіє 90% компаній "Надра Юзівська" і "Надра Олеська", з якими Shell і Chevron уклали у 2013 році угоди з видобутку сланцевого газу на сході та заході України.

Нагадаємо, у січні 2013 року у Давосі у присутності екс-президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell та компанією "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі (Донецька, Харківська області). Договір укладено на 50 років.

Крім того, у листопаді 2013 року Україна також підписала угоду про розподіл продукції з американською нафтогазовою компанією Chevron, яка має намір вкласти близько $ 10 млрд у видобуток вуглеводнів у західних регіонах країни. Очікується, що реалізація проектів з компаніями Shell і Сhevron дозволить Україні до 2020 року вийти на повне самозабезпечення газом. !zn

Читайте також:

Газова незалежність: наскільки і ким забезпечена в Україні

Газ українського видобутку дістається "Нафтогазу" за ціною в 10 разів нижче ринкової