UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава повинна підтримати приватний космічний сектор пільгами та технологіями – експерт

Бізнес надасть поштовх державним космічним підприємствам, завантаживши в майбутньому їх потужності своїми розробками.

Влада повинна активно сприяти розвитку приватного сектора космічної галузі України через механізми податкових пільг, надання певних технологій і допуск приватних гравців до виробничих потужностей. Про це у своїй статті для DT.UA пише голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

Автор вказує, що підхід у космічній сфері України має полягати в чіткому зосередження великих державних підприємств, підпорядкованих Державному космічному агентству (ДКАУ), на великих проектах великих космічних апаратів. Бюджетними ж проектами, а саме – проектуванням та виготовленням супутників low-cost і легких ракет-носіїв, можуть з успіхом займатися приватні компанії з приватними (або наполовину приватними) інвестиціями.

"З іншого боку, держава повинна активно підтримати приватний космічний сектор, запровадивши механізми податкових пільг, надавши частину вітчизняних технологій, допустивши до виробничих потужностей, створивши кластери космічних технологій, забезпечивши атмосферу підтримки приватних ініціатив, а також часткову передачу знань і напрацювань наукових установ. Це все може будуватися на взаємовигідній основі", – йдеться в статті.

За словами Боровика, необхідно визначити чіткі цілі спрямування потенційних проектів та розробок - чи то для національної безпеки і оборони, чи то для виходу України на космічний ринок.

"Бізнес надасть поштовх і державним підприємствам, завантаживши в майбутньому їхні потужності своїми розробками. Наступним кроком має бути корпоратизація більшості підприємств галузі із залученням стратегічних інвесторів як з України, так і з-за кордону", –підкреслює фахівець.

Раніше DT.UA писало, що за всі роки незалежності в Україні жодного разу не змогли сформулювати державну космічну політику, яка змогла б чітко визначити цілі країни в космосі і допомогти сформулювати шляхи їх досягнення.

Детальніше про місце України в сучасній "космічній гонці" читайте у статті Валерія Боровика "Космічна гонка технологій: місце і роль України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".