UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати підтримали зміни до Бюджетного кодексу у зв'язку з пенсійною реформою

Обидва закони набудуть чинності одночасно.

Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Бюджетного кодексу у зв'язку з проведенням пенсійної реформи.

Проект закону №6617 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України, що стосуються підвищення пенсій" ввечері у вівторок, 3 жовтня, отримав 255 голосів народних депутатів.

Закон підтримали 116 членів парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко", 70 депутатів від "Народного фронту", 10 - від "Самопомочи", 16 - від Радикальної партії, 5 - від "Батьківщини". Групи "Воля народу" і "Відродження" дали 11 і 5 голосів відповідно. За закон проголосували 22 позафракційних депутати. "Опозиційний блок" не підтримав пенсійну реформу в повному складі.

У документі уточнюється перелік видатків державного бюджету України на соціальний захист та соціальне забезпечення.

Згідно з законопроектом, зокрема, з держбюджету здійснюються видатки на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

У той же час, на місцеві бюджети покладено фінансування державних програм соціального захисту: державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі допомога на догляд, щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом 1-ї групи, а також за людиною, яка досягла 80-річного віку. З місцевого бюджету також повинні виділятися кошти на тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючый людині, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату.

Закон набирає чинності одночасно з раніше прийнятим законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".

Як повідомлялося, 3 жовтня Верховна Рада прийняла закон про пенсійну реформу, який у другому читанні і в цілому підтримали 288 депутатів.

Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року з використанням єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році на суму 3 тис. 764,4 грн з коефіцієнтом вартості року страхового стажу в розмірі 1 (на даний момент – 1,35).

Закон також передбачає збільшення максимальної суми, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), до 15 мінімальних заробітних плат (на даний момент - 48 тис. грн). При цьому розмір ставки ЄСВ змінюватися не буде.

Передбачається також відновити з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

Детальніше про соціальні наслідки пеесионной реформычитайте в матеріалі "Соціальні реформи уряду - ризики або користь?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".