Міністерство фінансів України готує проект закону про секвестр держбюджету-2013, а бюджетна і казначейська інформація, яку міністерство надало в Комітет з питань бюджету Верховної Ради України, була невиправдано оптимістичною. Таку інформацію повідомив член комітету, народний депутат Олег Канівець (позафракційний).
"Так, мені неофіційно підтвердили про те, що Міністерство фінансів готує законопроект про секвестр. І про те, що бюджетна та казначейська інформація, яку воно (Мінфін - ред.) надавало в комітет у червні, була невиправдано оптимістичною. Деталі поки невідомі", - розповів Канівець.
Разом з тим, говорячи про очікуваний секвестр бюджету-2013, депутат послався на неофіційну інформацію про це, однак не зміг повідомити параметри відповідних законопроектів.
У той же час, Канівець висловив упевненість, що очікуваний секвестр держбюджету-2013 має торкнутися виключно витрат на держапарат і силові структури.
"У нинішніх умовах гострого бюджетного дефіциту ми приречені на секвестр. Але допустимо секвеструвати тільки бюджетні витрати на апарат управління органів влади, а також на забезпечення діяльності прокуратури, МВС та податкової міліції. Можна і потрібно перерозподілити будь-які бюджетні призначення на ці цілі, окрім захищених: заробітної плати і комунальних платежів. Насамперед, урізати будь-які проекти чиновницьких ремонтів і закупівель. У той же час, парламент не повинен погоджуватися на скорочення будь-яких соціальних та інфраструктурно-чутливих бюджетних програм", - сказав він.
На думку народного депутата, напрямок секвестру держбюджету має визначатися принципами соціальної справедливості.
"Від невиконання держбюджету за доходами повинні, у першу чергу, постраждати чиновники, які відповідають за економіку, інвестиційний клімат та підтримку підприємництва. У другу - дискредитовані міліціонери, особливо що займаються охороною чиновників і протидією акціям протесту. Не можна секвеструвати бюджет, і допускати витрати в 200 тисяч гривень на техогляд одного автомобіля в гаражі Кабміну або міліцейського главку. Не можна скорочувати видатки на інвалідів, або на протипаводкові заходи, і в той же час закуповувати 20 тисяч бронежилетів для підозрілих спецпідрозділів, які не займаються вуличною злочинністю, а мітингами", - зазначив Канівець. !zn
Читайте також:
Через рецесію в економіці і низьку інфляцію держбюджет потребує урізання, - експерти
Понад 10% доходів українського бюджету йде на погашення відсотків за боргами
Віктор Пинзеник: В Україні зник бюджет як інструмент державної політики