UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутат Бєлькова: УРП є пріоритетним напрямком залучення інвестицій в нафтогазовидобування

Українські законодавці мають намір серйозно поправити закон про УРП.

23 вересня в ході слухань "Угоди про розподіл продукції як механізм залучення інвестицій для збільшення видобутку вуглеводнів в Україні", ініційованого членом парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки народним депутатом Ольгою Бєльковою, сотня експертів, керівників нафтогазовидобувних компаній докладно обговорювали деталі діючих і майбутніх УРП.

Зокрема, мова йшла про кілька законопроектів, внесених у ВР депутатами, які безпосередньо стосуються видобутку нафти і газу в Україні. А також про удосконалення законодавства у зв'язку з УРП.

Проблемними моментами, на думку учасників дискусії, залишаються:

- перехід приватних видобувних компаній, що працюють за договорами про спільну діяльність (СД), на умови роботи в чітко окреслених рамках УРП;

- оподаткування нафтогазовидобутку в Україні, яке має бути стимулюючим і привабливим як для іноземних інвесторів, так і для вітчизняних, які можуть дозволити собі інвестиції в порівняно невеликі проекти;

- перерозподіл ренти між Державним бюджетом та бюджетом громад, на території яких проводиться безпосередній видобуток вуглеводнів;

- спрощення та скорочення процедури отримання видобувними компаніями дозволів на землевідведення і багато іншого, про що DT.UA розповість у найближчому номері.

Як зазначила в інтерв'ю DT.UA ініціатор комітетських слухань, організованих у форматі круглого столу, Ольга Бєлькова, " УРП - один з найбільш перспективних механізмів залучення коштів як для великих, так і для "малих" - регіональних проектів. Треба тільки навчитися розумно ним користуватися".

10 вересня тижневик "Дзеркало тижня. Україна" і компанія "Ньюфолк" провели круглий стіл на тему "Чи буде Україна з власним газом: видобуток, податки й інвестиції"

У ході нього Белькова заявила, що для стабільної роботи й розвитку галузі слід прийняти низку законів і підзаконних актів, покликаних забезпечити прозорість і рівність усіх учасників ринку, що стане запорукою для залучення інвестицій. На її думку, стратегія розвитку галузі має базуватися на відкритості роботи компаній і ринку газу.

Передусім прозорість роботи газової галузі, на думку депутата, допоможе уникнути спекуляцій у питаннях справедливого ціноутворення та усіляких популістських заявах політиків.

Детальніше читайте у статті "Звідки візьметься газ" Алли Єрьоменко і Геннадія Кобаля у статті для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".