UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демчишин допускає зниження цін на електроенергію для її експортерів

Глава Міненерго розраховує таким чином стимулювати збільшення експорту електроенергії. Обіцяє, що це буде "однозначно" не в збиток державному "Енергоринку".

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин допускає встановлення пільгової ціни на електроенергію для компаній, що здійснюють її експорт.

"Є деякі заходи, якими можна стимулювати експорт. Тобто, для тих, хто буде збільшувати обсяги експорту, необхідно піти назустріч з точки зору тарифу, за яким вони закуповують електроенергію (у ДП "Енергоринок" – ред.). Але однозначно - не в збиток "Енергоринку", - сказав він журналістам в Київ у вівторок.

Демчишин зазначив, що на обсяги експорту електроенергії також може позитивно вплинути девальвація гривні.

Раніше експортери електроенергії були звільнені від необхідності викуповувати дотаційні сертифікати, однак ця практика була скасована і з міркувань формування єдиних умов для всіх учасників енергоринку.

Читайте також: Низький тариф на електроенергію для атомників може привести до зупинення енергоблоків АЕС

За підсумками 2015 року експорт електроенергії (3,6 млрд кВт-год) приніс Україні $ 150 млн, скоротившись в грошовому вираженні в 3,2 рази. При цьому поставки в Молдову та Білорусь здійснювалися лише в незначному обсязі після того, як на початку 2015 року були практично припинені.

У порівнянні з попередніми роками, у 2015 році обсяг експорту за кордон скоротився більш ніж удвічі (в 2014 році Україна відправила за кордон 8,1 млрд кВт-год, в 2013м – 9,9 млрд кВт-год). Порівняно аналогічний обсяг экпортировался в 2010-2009 роках – 4,2 млрд кВт-год, та 4,1 млрд кВт-год відповідно.

У минулому році також Україна віддала Росії $ 84,8 млн за імпорт електроенергії.

На сьогодні експорт електроенергії здійснюється тільки в Європу з "Бурштинського енергоострова". Україна може відновити повноцінний експорт до Білорусі і Молдови вже в березні, заявив раніше міністр енергетики Володимир Демчишин.