UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дефолт РФ: наслідки будуть не лише економічні, а й політичні

В середньому спад у зовнішній торгівлі країни, яка пережила дефолт, зберігається впродовж 15 років.

На початку травня у РФ із дуже високою вірогідністю відбудеться дефолт за зовнішніми зобов'язаннями. Катастрофи не буде, хоч би як нам цього хотілося. Оскільки причини цього дефолту не економічні, а політичні, то і його економічні наслідки не матимуть руйнівної сили. Але наслідки будуть усе одно. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, у матеріалі – «Дефолт Росії. Що це означає?»

По-перше, суверенний дефолт — це велика неприємність сама по собі. Це найгірший сигнал фінансовому всесвіту, який тільки може бути. І відсутність зовнішнього кредитування та інвестицій в економіку РФ як таких — це хороші для України новини. Дослідники Бостонського університету свого часу підрахували, що 88% війн, які велися в період з 1823-го по 2003 рік, фінансувалися країнами за рахунок позикових коштів.

По-друге, обмеження зовнішнього фінансування змусить росіян ще більше скоротити їхні видатки, додавши ароматних спецій у вже доволі крутий бульйон із економічного спаду, зростання інфляції, скорочення інвестицій і зростання безробіття.

По-третє, у дефолтів є як короткострокові, так і довгострокові наслідки. Наприклад, МВФ свого часу, аналізуючи дефолти низки країн, порахував, що в середньому спад у зовнішній торгівлі країни, яка пережила дефолт, зберігається впродовж 15 років. На зовнішні ринки капіталів такі країни повертаються не менш як через вісім років після дефолту. Що ще краще — політичні наслідки для влади, яка допустила дефолт, завжди болючі та незворотні.

Читайте також: «Час Ч»: 4 травня очікується дефолт РФ

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.