UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дефолт Росії: США заборонили РФ обслуговувати зовнішній держборг

Росія перерахувала кошти за виплатами 27 травня, але наступні виплати вже 23 червня.  

Мінфін США не продовжив ліцензію, що дозволяє західним інвесторам отримувати боргові платежі за державними облігаціями РФ. Дія ліцензії закінчилася сьогодні, 25 травня, вранці о 7.00. Це стало приводом для нових розмов про дефолт Росії. Про це пишуть росЗМІ.

Раніше, 18 травня, міністр фінансів США Джанет Йєллен попередила, що Мінфін навряд чи продовжить ліцензію на дозвіл суверенного боргу Росії. Вона додала: «Якщо Росія не знайде способу продовжити ці платежі і допустить технічний дефолт, не думаю, що це суттєво змінить її становище, адже вона вже відрізана від глобального ринку капіталу».

Без цієї ліцензії Мінфін РФ не зможе довести гроші до будь-яких власників його міжнародних облігацій, якщо папери номіновані у доларах США, а якщо вони номіновані у євро, то принаймні до американських інвесторів.

Нова дата дефолту? 27 травня Мінфін Росії повинен був виплатити €26,5 млн за облігаціями, номінованими в євро, та $71,25 млн за паперами, номінованими в доларах. Проте за тиждень до дати платежу Мінфін повідомив, що заздалегідь виконав зобов'язання щодо виплати купонного доходу за цими випусками.

За даними Bloomberg, наступні виплати з євробондів Мінфіну намічені на 23 червня (доларові бонди з опцією альтернативної виплати в євро, фунтах стерлінгів або швейцарських франках) і потім 24 червня (доларові папери без валютних альтернатив).

Читайте також: Можливий дефолт Росії: США блокуватимуть виплати Кремля за держборгом – Bloomberg

"Дефолт Росії. Що це означає?" , - читайте про це у матеріалі Юлії Самаєвої для DT.UA. Дефолт – це невиплата кредитного платежу чи порушення умов такої виплати. Суверенний дефолт — це коли позичальник не може повернути борги — держава. Більшість країн регулярно беруть позички, але вони намагаються уникати суверенних дефолтів, тому що потім важко знайти охочих давати гроші у борг. Тому кожен суверенний дефолт – подія неабияка.