UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данилюк представив новий склад наглядової ради "Приватбанку"

Голова наглядової ради ще не обраний.

Міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу в п'ятницю, 23 грудня, назвав імена семи членів нової наглядової ради націоналізованого "Приватбанку".

До її складу увійшли керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, керуючий партнер Apollo Global Management Андреа Манетта, член ради директорів ЄБРР від України і екс-заступник міністра фінансів Артем Шевальов, запропонований Світовим Банком фінансист Стівен Сіліг, інвестбанкір і уповноважений по інвестпроектах НАК "Нафтогаз України" Сергій Олексієнко, представник Міжнародного валютного фонду Енгін Анкчакоча і заступник міністра фінансів Оксана Маркарова.

"Ми почали формування наглядової ради із зустрічі з президентом Петром Порошенком і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, на якій президент запропонував усім міжнародним фінансовим організаціям, зацікавленим у розвитку "Приватбанку", надати своїх кандидатів, щоб ми використовували всі можливі ресурси для його розвитку. До наглядової ради увійшли сім осіб. Голова наглядової ради буде обраний безпосередньо самою наглядовою радою", – пояснив Данилюк.

Франсіс Маліж, у свою чергу, зазначив, що з семи членів нового складу наглядової ради, п'ятеро є незалежними.

Коментуючи інформацію про подальший продаж "Приватбанку", міністр фінансів підкреслив, що терміни в цьому питанні не ставляться: це залежатиме від готовності банку і від ринкових умов.

"Це може бути і шість, і дев'ять років і довше", – припустив Данилюк.

Як повідомлялося, кандидатура екс-міністра фінансів Олександра Шлапака на посаду голови правління "Приватбанку" було затверджено 20 грудня.

Читайте також: Шлапак підтвердив переведення євробондів "Приватбанку" у капітал

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України на засіданні 18 грудня ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Згідно з рішенням, Міністерство фінансів викупить 100% його акцій за 1 грн. Після цього Мінфін візьме участь у капіталізації банку шляхом придбання акцій додаткової емісії. Кабмін також доручив Мінфіну випустити облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних із подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку.

22 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Міністерство фінансів підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ "Приватбанк", внаслідок чого власником 100% акцій банку стала держава в особі Міністерства фінансів України.

Детальніше про сценарії та проблеми націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".