UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данилишин: Україні знадобляться значні запозичення в 2021 році

Україні необхідно буде залучити 700 млрд гривень.

Державний бюджет на 2021 рік затверджено з дефіцитом в 247 млрд гривень або 5,5% ВВП.

Показник є другим після 2020 року рекордним значенням за 10 років, написав глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

"У той же час загальна сума потреб у фінансуванні складе близько 16% ВВП, що поряд з плановими показниками 2020 року є рекордними значеннями за всю історію України", - зазначив він.

Для фінансування потреб в погашенні боргу та покриття дефіциту в 2021 році передбачається залучити 702 млрд гривень (в тому числі зовнішніх - 153,3 млрд гривень, внутрішніх - 549,1 млрд гривень), ще 12 млрд гривень планується отримати від приватизації державного майна.

"З огляду на те, що майже 70% потреб у фінансуванні бюджету передбачається покривати за рахунок внутрішніх запозичень, це ставить відповідні вимоги по ємності і ліквідності ринку ОВДП", - додав Данилишин.

Читайте також: Курс валют НБУ - Долар і євро дорожчають напередодні свят

Державний бюджет України на 2021 рік побудований на оптимістичних припущеннях і існує великий ризик недоотримання доходів, що може вимагати внесення коригувань.

У січні-листопаді поточного року на погашення держборгу Україна витратила 357,4 млрд грн, а значить кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу, повідомив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання бюджету-2020.

При цьому Мінфін очікує перевиконання державного бюджету на 2020 рік по дохідній частині на 10-13 млрд грн, повідомив глава міністерства Сергій Марченко.

За його словами, Єдиний казначейський рахунок володіє достатньою ліквідністю для фінансування необхідних платежів в поточному році.

Після закінчення першого кварталу 2021 Держбюджет України буде переглянутий, особливо, якщо збільшиться виконання доходів держави, заявив на засіданні уряду 23 грудня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Верховна Рада прийняла проект закону №4000 "Про Державний бюджет України на 2021" 15 грудня. За документ в цілому проголосували 289 народних депутатів.

Про те, чи стане держбюджет бюджетом можливостей для розвитку, читайте в статті Юлії Самаєвої "Про недоліки планування і ризики виконання".