Вартість нафти зростає вранці у четвер, 22 жовтня. Однак деякі аналітики вважають, що це короткострокова тенденція, оскільки учасники ринку просто користуються можливістю для покупки після зниження цін днем раніше, відзначає MarketWatch. У той же час базові фактори вказують на те, що період низьких цін на нафту буде тривалим.
Грудневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $ 0,27 (0,56%) - до $ 48,12 за барель після падіння на 1,77%, до $ 47,85 за барель напередодні у вівторок.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі вранці в четвер збільшилися на $ 0,25 (0,55%) - до $ 45,45 за барель. До закриття попередньої сесії ціна контрактів знизилися на $ 1,09 (2,35%) і становила $ 45,2 за барель.
Згідно з даними міністерства енергетики США, нафтові резерви в США за минулий тиждень підскочили на 8,03 млн барелів, що стало максимальним підвищенням з квітня. Аналітики, опитані Bloomberg, очікували збільшення всього на 3,75 млн барелів. Запаси вперше з квітня зросли четвертий тиждень поспіль.
Разом з тим резерви дистилятів минулого тижня знизилися на 2,62 млн барелів, бензину - на 1,52 млн барелів. Завантаженість американських НПЗ зросла з 86% до 86,4%.
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цінами на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.