Ціни на нафту йдуть в понеділок вниз на тлі зміцнення долара, а також після публікації даних про зростання числа працюючих бурових установок в США, що може бути ознакою того, що очікуваного істотного зниження видобутку сировини в Америці може і не відбутися.
Котирування травневих ф'ючерсів на марку Brent на лондонській біржі ICE Futures знизився на 0,7% - до $ 40,87 за барель, свідчать дані агентства Bloomberg.
Ціни контрактів на марку WTI на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу впали на 1,4% - до $ 38,80 за барель.
Нафтосервісна компанія Baker Hughes Inc. повідомила у п'ятницю ввечері, що кількість працюючих на бурових нафтових родовищах в США виросло на одну до 387. До цього протягом кількох тижнів поспіль цей показник тільки знижувався, і він зараз нижче показника аналогічного періоду минулого року на 50%. При цьому видобуток нафти в США знизився на 7%.
Аналітики Bank of America Merrill Lynch очікують, що ціна WTI до кінця поточного року зросте до $ 54 за барель. Причому відновлення котирувань W-образним: до червня вони можуть вирости до $ 47 за барель, потім опуститися до $ 39 за барель до вересня з-за сезонного зміни попиту, а до кінця року збільшиться до $ 54 за барель.
Підтримку котируванням майбутнім літом будуть надавати заморозка обсягів видобутку нафти країнами-членами ОПЕК, значний попит під час сезону активного водіння, низькі процентні ставки і падає видобуток сланцевої нафти в США, вважають експерти банку.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. Найбільші нафтотрейдери прогнозують відновлення ринку нафти не раніше 2017 року.