Світові ціни на 3перейшли до зниження на статистиці Саудівської Аравії з видобутку "чорного золота" в березні, свідчать дані торгів.
За станом вартість травневого ф'ючерсу на північноморську суміш Brent втрачала 1,4% - до $ 58,27 за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту WTI зменшилася на 1,93% - до $ 52,94 за барель.
Раніше стало відомо, що в березні Саудівська Аравія добувала приблизно за 10,3 мільйона барелів за добу. При цьому міністр нафти королівства Алі аль-Наїмі заявив, що в найближчому майбутньому країна продовжить видобувати приблизно за 10 мільйонів барелів на день.
"Нам потрібно побачити дуже велике зростання попиту, щоб компенсувати таку пропозицію. В даний час на ринку надлишок нафти", - цитує агентство Рейтер ринкового аналітика OptionsXpress в Сіднеї Бена ле Брана (Ben Le Brun).
При цьому раніше вартість нафти зростала на очікування даних по запасах нафти в США, які будуть опубліковані пізніше в середу.
Саудівська Аравія готова збільшувати ціни на нафту, але не поодинці
Саудівська Аравія, як і раніше готова збільшувати ціни на нафту, але тільки в тому випадку, якщо країни, що не входять в ОПЕК, вчинять так само, заявив міністр нафти королівства Алі аль-Наїмі.
"Королівство як і раніше готовий допомогти принести стабільність на ринок і збільшити ціни на нафту, але за умови участі в цьому основних країн-експортерів та імпортерів (нафти), а також за умови того, що це буде ґрунтуватися на чітких принципах і мати високу прозорість, так що Ер-Ріяд або інші країни Перської затоки, або країни ОПЕК не повинні брати це на себе поодинці", - наводить агентство Рейтер слова аль-Наїмі.
Напередодні Алі аль-Наїмі сказав, що Саудівська Аравія, яка є найбільшим у світі експортером нафти, піднімає ціни на всі травневі постачання в Азії на тлі підвищення світового попиту. За його словами, світовий попит на нафту відновлюється і держава може задовольнити вимоги будь-якого клієнта. Рівень виробництва в королівстві, як повідомив Алі аль-Наїмі, досяг 10 мільйонів барелів на добу.
У квітні Саудівська Аравія вже підвищувала ціну Arab Light на 1,4 долара за барель. Це стало серйозним підвищенням з січня 2012 року.
Нафтові котирування з літа 2014 року знизилися майже в два рази - з 110 до близько 55 доларів за барель, завершивши третій квартал поспіль падінням.
Аналітики пов'язують різке зниження вартості нафти з надлишком сировини на ринку. Рішення країн ОПЕК від 27 листопада 2014 року зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на день прискорило обвал цін, вартість бареля Brent в новому році вже опускалася до 45 доларів.