Світові ціни на нафту у вівторок, 6 березня, зростають в очікуванні підсумків зустрічі представників ОПЕК з американськими "сланцевиками" на конференції CERAWeek у Х'юстоні, свідчать дані торгів.
Станом на 7:00 вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,18% - до 65,66 доларів за барель, ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,19% - до 62,69 доларів за барель.
Раніше ОПЕК і нафтові компанії США заявляли про проведення в Х'юстоні спільної неформальної вечері. Перша така зустріч відбулася минулого року на конференції CERAWeek. За словами генерального секретаря ОПЕК Мохаммеда Баркіндо, метою нової зустрічі є налагодження контакту, а не обговорення цін на нафту або участі американських виробників сланцевої нафти у Віденській угоді зі скорочення нафтовидобутку.
"Я буду здивований, якщо США погодяться на будь-які обмеження видобутку, особливо на тлі жорстких позицій у торгівлі адміністрації Трампа (президента США Дональда Трампа – ред.). Залежно від того, як йдуть переговори, якщо вони взагалі відбуваються, протягом цього тижня спостерігатимемо значні коливання цін на нафту в обох напрямках", - цитує головного стратега SIA Wealth Management Inc. Коліна Цешинські агентство MarketWatch.
Також трейдери звертають увагу на нову щорічну доповідь Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опубліковану у понеділок, 5 березня. МЕА прогнозує дію угоди зі скорочення видобутку сировини країнами ОПЕК+ до кінця поточного року. А наступного року, згідно з прогнозом, нафтовидобувні держави почнуть поступово виходити з неї.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.
Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".