UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту слабко ростуть на даних про скорочення кількості бурових у США

Brent дорожчала до 63,38 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 18 грудня, слабко ростуть на даних про зниження кількості бурових установок у США та новинах про зупинку роботи трубопроводу Forties у Північному морі, свідчать дані торгів.

Станом на 6:51 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,24% - до 63,38 доларів за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,16% - до 57,42 доларів за барель.

Як свідчать дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes, за тиждень, що завершився 15 грудня, бурових установок у США стало менше на одну штуку, або на 0,1% - 930 одиниць. При цьому нафтових бурових стало менше на чотири штуки, або на 0,5% - 747 одиниць. А газодобувних – більше на три штуки - 183 одиниці. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 293 штуки, або на 45,9%.

Крім того, ринок продовжує стежити за ситуацією з ремонтом частини трубопроводу Forties. Раніше видобуток на родовищі Forties було зупинено у зв'язку з позаплановим ремонтом частини трубопроводу. Він забезпечує доставку сировини з 85 родовищ у Північному морі і перекачує близько 450 тисяч барелів на добу.

У п'ятницю, 15 грудня, джерела агентства "Рейтер" повідомили про те, що постачання нафти з Forties затримано мінімум на два тижні. При цьому трейдери вказують на відсутність значущих факторів, які могли б підштовхнути нафтові ціни вгору або вниз, зазначає агентство.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.