UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту оновили історичні максимуми на даних про вибух нафтопроводу в Лівії

На торгах у вівторок нафта Brent пробила позначку у 66 доларів за барель вперше з 2015 року, а WTI – у 60. На торгах у середу ціни на обидві марки знижуються в рамках корекції.

Світові ціни на нафту у середу, 27 грудня, демонструють негативну динаміку в рамках корекції після зростання на повідомленнях про вибух нафтопроводу в Лівії, свідчать дані торгів.

Станом на 7:21 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,45% - до 66,16 доларів за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,35% - до 59,76 доларів за барель.

У вівторок, 26 грудня, на ділянці нафтопроводу між портом Ес-Сидр і родовищем "Мардаа" у Лівії пролунав вибух. За даними джерела "РІА Новини", до вибуху причетні бойовики "Бригад оборони Бенгазі", що входять до складу міжнародного терористичного угруповання "Аль-Каїда".

На новинах про вибух ціни на обидві нафтові марки ввечері 26 грудня оновили історичні максимуми. Вперше з 2015 року ціна Brent пробила позначку у 66 доларів за барель, а WTI – у 60.

Тепер інвестори чекають на дані Міністерства енергетики США про запаси сировини в країні за тиждень, що завершився 22 грудня.

"Запаси нафти знизилися за п'ять тижнів на 22,5 млн барелів, до 436,5 млн, - найбільш незначне зниження з жовтня 2015 року... При цьому це "стискання" ринку дає привід говорити про можливі збої у поставках, що тепер, безумовно, стає ринковою подією", - відзначається в огляді S&P.

Згідно прогнозу аналітиків, опитаних агентством "Рейтер", запаси "чорного золота" у США скоротяться на 3,9 млн, дистилятів - на 975 тисяч, а запаси бензину збільшаться на 991 тисячу барелів.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.