Ціни на нафту у вівторок слабо знижуються в очікуванні публікації даних про запаси палива на ринку США, які можуть показати чергове збільшення - до нового рекордного за 80 років рівня.
Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилася на 0,2% - до $ 37,62 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на 0,4% - до $ 35,57 за барель, свідчать дані агентства Bloomberg.
За останні два дні нафта на світовому ринку подешевшала майже на 7% на тлі сумнівів учасників ринку результативності домовленостей нафтовидобувних країн про заморожування видобутку, а також хронічного дисбалансу попиту та пропозиції.
Раніше в п'ятницю другий наслідний принц і міністр оборони Мухаммед бін Салман заявив, що Саудівська Аравія погодиться заморозити рівень видобутку нафти лише за умови, що Іран і інші великі виробники приєднаються до угоди. Подібні заяви поставили під сумнів успіх майбутньої зустрічі найбільших нафтовиробників і викликали негатив на ринку "чорного золота" на тлі небажання Ірану заморожувати свій поточний рівень виробництва.
Іран раніше заявив, що країна почне кооперуватися з іншими країнами в питанні про заморожування видобутку нафти лише після досягнення рівня 4 мільйона барелів на день. Зараз видобуток в Ірані, за даними ОПЕК, знаходиться на рівні 3,1 мільйона барелів на день. Крім того, Лівія раніше повідомила, що не планує заморожувати рівень видобутку і брати участь у засіданні світових нафтовидобувачів.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. Найбільші нафтотрейдери прогнозують відновлення ринку нафти не раніше 2017 року.