UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціна на нафту сьогодні вперше з початку березня перевищила $ 43

На зростання котирувань вплинуло досягнення домовленостей між учасниками ОПЕК+.

Вартість бареля Brent на біржі в Лондоні вперше з 6 березня перевищила позначку в $ 43. За даними на 2:40 по Києву вона становила $ 43,25, що на 3% вище п'ятничного показника, відзначає агентство Bloomberg.

Зросла і вартість техаської WTI. Також вперше з 6 березня котирування перевищили позначку в $ 40 за барель.

Зростання нафтових цін сприяло згоду учасників угоди ОПЕК+ зберегти загальну квоту видобутку в 9,7 млн барелів на добу до кінця червня і зменшити її на 100 тис барелів на добу в липні. Країни, які не змогли виконати умови угоди на 100%, зобов'язалися компенсувати недотримання квот протягом трьох наступних місяців - липня, серпня і вересня.

Агентство вказує, що одразу після досягнення угоди Саудівська Аравія вирішила серйозно підвищити ціни на свою нафту. Передбачається, що доходи від липневого експорту в інші країни Азії компенсують усі втрати Ер-Ріяда від березневого зриву угоди ОПЕК+, яке призвело до різкого зниження котирувань.

Зростання нафтових цін сприяло в тому числі і зняття в багатьох країнах обмежень, пов'язаних з поширенням коронавирусной інфекції. При цьому, однак, як вказує Bloomberg, існують певні побоювання, що друга хвиля захворюваності, а також торговельні суперечності між Пекіном і Вашингтоном або повернення на ринок виробників сланцевої нафти негативно позначаться на ринку.

Читайте також: Антимонопольний комітет відкрив справу через подорожчання продуктів харчування в Києві

Нагадаємо, ОПЕК, Росія і союзники домовилися продовжити рекордні скорочення видобутку нафти на один місяць, до кінця липня.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотно, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про ситуацію на ринку нафти читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".