Кабінет міністрів України вирішив встановити єдину ціну на газ як для населення, так і для промисловості. Закріпити її планується на рівні 6 тис. 879 грн за тисячу куб. газу, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман вранці у середу, 27 квітня.
"Ми розглянемо важливе рішення для нас і для держави – питання встановлення єдиної ціни на газ. Переконаний у тому, що ми в цьому питанні сьогодні поставимо крапку, і це буде остання зміна ціни на газ в житті нашої держави", - сказав Гройсман, відкриваючи засідання уряду.
Нові тарифи на газ набудуть чинності з 1 травня .
ОНОВЛЕНО: Кабмін затвердив рішення "одноголосно", повідомив Гройсман подякував усім міністрам за "державницьку позицію".
Без урахування транспортування, а також інших витрат і зборів, які сплачуються згідно з Податковим кодексом, для НАК "Нафтогаз України" ціна складе 4942 тис. грн за 1 тис. куб. м газу, повідомив перший віце-прем'єр-міністр економіки Степан Кубів, який представляв документ.
За словами Кубіва, така ціна "дорівнює імпортного паритету". Тариф встановлюється з урахуванням середньої прогнозованої ціни на імпортний газ на рівні $ 185,11 з травня по грудень.
Відповідно до підписаного в минулому році меморандуму з МВФ, Україна повинна була переглянути тарифи з 1 квітня, досягнувши 75%-го імпортного паритету для населення і теплокомуненерго. Україна пообіцяла МВФ поетапно підвищувати тарифи на енергоносії з тим, щоб у 2017 році довести їх до рівня покриття собівартості.
Підвищення Україною цін на газ є важливою складовою для завершення другого перегляду програми EFF.
Тим не менш, колишній Кабмін Арсенія Яценюка через політичну кризу не зважився прийняти невигідне для себе рішення і продовжив на місяць, до 1 травня, пільгові ціни на газ для населення, затвердивши 30 березня постанова №234.
Нагадаємо, на початку березня 2015 року були підвищені тарифи на газ для населення. Зокрема для тих, у кого немає лічильників, вартість одного кубометра газу збільшилася в 3,3 рази - до 7188 грнза 1 тис. куб. м. Мінімальний тариф - 3600 грн за 1 тис. куб. м, або 3,6 грн за куб - діє в опалювальний період на споживання не більше 1200 куб. м газу при наявності лічильника.
Україна пообіцяла МВФ поетапно підвищувати тарифи на енергоносії з тим, щоб у 2017 році довести їх до рівня покриття собівартості.