Сьогодні, 3 серпня, стало відомо, що за перше півріччя 2020 року українські платоспроможні банки отримали 23,8 млрд грн чистого прибутку, що на 23% менше, ніж минулого року.
Інформація повідомляється на відомчому сайті НБУ.
Станом на 1 липня 2020 року з 75 платоспроможних банків в Україні 59 були прибутковими і отримали чистий прибуток 26,3 млрд грн, 16 банків отримали 2,5 млрд грн збитків. Прибуток за перше півріччя був сформований в основному "ПриватБанком" (14 млрд грн) і групою банків з іноземним капіталом, крім російського (5,6 млрд грн).
За II квартал 2020 року чистий фінансовий результат банків склав 7,7 млрд грн, що у два рази менше в порівнянні з попереднім кварталом, і в 2,4 рази менше - в порівнянні з ІІ кварталом 2019 року. Основною причиною зменшення прибутку стало формування на випередження резервів у сумі 13,1 млрд грн, як це передбачено міжнародними стандартами фінансової звітності.
Загальне зниження бізнес-активності під час карантину і падіння попиту на кредити та банківські послуги, а також збільшення неплатежів за кредитами негативно відбилися на процентних і комісійних доходах банків. Вперше за останні чотири роки чистий комісійний прибуток банків в I півріччі цього року скоротився на 1,5%, до 20,5 млрд грн, якщо порівняти з аналогічним періодом попереднього року. У ІІ кварталі він зменшився на 10,2%, порівняно з відповідним кварталом минулого року. Зростання чистого процентного доходу сповільнилося до найнижчого за чотири роки значення - 3,9% за перше півріччя, й 1,1% - за другий квартал поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Відзначається, що обсяги чистих процентних і комісійних доходів сьогодні є достатніми для покриття адміністративних витрат більшості банків.
"Завдяки зусиллям НБУ банки у сприятливі часи сформували запас міцності, і сьогодні використовують запас капіталу для поглинання кредитних збитків. Щоб у цей непростий період додатково знизити тиск на банки, необхідно дати банкам більше визначеності щодо тривалості кредитних канікул", - заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Раніше повідомлялося, що станом на 1 липня 2020 року в готівковому обороті України знаходилося готівки на суму 486,3 млрд грн. З початку року обсяг готівки зріс на 14,6% (на 60,2 млрд грн).
В обігу знаходилося банкнот на 483,4 млрд грн (2,96 млрд штук) і монет - 2,8 млрд грн (13,4 млрд штук).
Раніше ZN.UA писало, що індикатори кредитного ринку виявилися патронами у війні між політикою макрофінансової стабільності й рентоорієнтованими метастазами олігархізму. Детальніше у матеріалі Віктора Козюка "Кредитна стагнація".