UA / RU
Підтримати ZN.ua

Черги вантажівок у Польщі на в’їзд в Україну розтягнулись на 40-60 кілометрів

В них чекають майже чотири тисячі авто.

Станом на ранок 22 грудня у чергах на кордоні з Польщею на вʼїзд до України очікують близько 3900 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Так, у черзі на перетин кордону до України в Польщі очікують приблизно 1700 вантажівок лише перед пунктом пропуску в  Дорогуську. Як пише польське агентство РАР із посиланням на дані польської поліції, перед кордоном стоїть черга на розмитнення довжиною 43 кілометри.

Як зазначила комісар Єва Чиж, черга пере Дорогуськом у п’ятницю доходить до міста Анусін у гміні Седліще.

«У ній приблизно 1,7 тисячі вантажівок. Час очікування на митне оформлення - 280 годин», - розповіла поліцейська.

Перевізники, які заблокували кордон, пропускають три транспортні засоби на годину: один комерційний транспорт, один, що перевозить швидкопсувні продукти, тварин або живі квіти, і одну автоцистерну або транспорт небезпечних матеріалів. Проте гуманітарну допомогу - після перевірки документів службами – пускають раз на пів години.

Водночас у поліції Томашова-Любельського повідомили, що черга з 760 вантажівок до переходу в Гребенному-Раві-Руській сягає приблизно 60 км.  Час очікування  на оформлення - 180 годин.

Читайте також: Блокування кордону з Польщею може припинитися до 1 лютого – що може стати цьому на заваді

Напередодні віце-прем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков провів зустріч із новим міністром інфраструктури Польщі Даріушем Клімчаком щодо розблокування кордону, однак до якоїсь домовленості міністри не дійшли.

Нагадаємо, через блокаду кордону польськими перевізниками український експорт скоротився на 40% на цьому напрямку, а бюджет втратив 9,3 млрд грн митних платежів. Чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснює Редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у статті «Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити».