UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через Фонд гарантування вкладів "перекачали" не менше 3,3 млрд грн на непідконтрольні території

ФГВФО, по суті, відкрив канал надходження готівки на непідконтрольні території, перекачав за нього не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті.

Вкладникам 34 банків, які проживають в зоні АТО протягом всього воєнного конфлікту, ФГВФО виплачує кошти в обсягах 93-99,9% гарантованих сум. Тобто масовий переїзд жителів, відсутня інфраструктура, розтерзана мережа банківських установ, втрата документів як самих вкладників, так і банків не завадили фонду систематично переводити величезні суми державних грошей, йдеться в статті Юлії Самаєвої для DT.UA.

"Підозри про наявність додаткової корупційної маржі викликають списки тих банків, які були уповноваженими проводити виплати вкладникам. За визнанням самих банкірів, третина вкладників, які одержують виплати в будь-якій фінустанові, потім стають його клієнтами. У кризу за це варто поборотися. І чи випадково в списках ФГВФО разом із держбанками та великими фінустановами з розгалуженими мережами частенько з'являлися досить сумнівні структури?", - запитує Самаєва.

Читайте також: На рахунках ФГВФО знаходиться 6 млрд грн – глава НБУ

На її думку, по суті, ФГВФО відкрив канал надходження готівки на непідконтрольні території, перекачавши через нього не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті.

"І доля цих грошей має цікавити правоохоронні органи не менше, ніж соціальні виплати переселенцям. У листопаді 2014-го уряд і НБУ планували блокувати на непідконтрольних територіях не тільки роботу банків, а й банківські рахунки їхніх жителів. Потім ставлення принципово змінилося. Чи не тому, що стало зрозуміло, що АТО триватиме роками, і є реальна можливість оготівковувати держкошти через цю "сіру" зону? Цікаво, чи може стати предметом перевірки правоохоронців інформація, що курирують цю схему прямо з АП? До речі, інформацію про те, що державні гроші під виглядом виплат вкладникам на непідконтрольних територіях перекачують у приватні руки, до прем'єра доносили. Він навіть розпорядився створити робочу групу з силових відомств, яка провела б розслідування цього та інших аспектів діяльності фонду. Та от біда, у ГПУ ніяк не можуть підписати розпорядження про створення тієї самої груп", - йдеться в статті.

Нагадаємо, міністр соцполітики Павло Розенко неодноразово говорив, що суми всіх соціальних платежів переселенцям, включаючи пенсії, становлять 30 млрд грн на рік, в той час коли дані, отримані DT.UA з Мінфіну, свідчать про те, що на переселенців до 2015 р. виплачено з бюджету 40,02 млрд грн.

Детальніше про "успіхи" роботи ФГВФО читайте в статті Юлії Самаєвої "Розкрадання банківських гробниць" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".