Споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросло на 30%. Як пише в своїй статті для DT.UA Артем Куюн, такою була відповідь автомобілістів на дорожнечу бензину.
За підрахунками "Консалтингової групи А-95", у 2016 р. споживання пропан-бутану в Україні склало 1,45 млн т, що на 335,8 тис. т більше, ніж у 2015-му, або майже вдвічі більше, ніж у 2009-му. Близько 40 тис. т цього обсягу було спожито в комунально-побутовому секторі (балони), ще 50-60 тис. використано на опалення, головним чином промислових об'єктів. 1,35 млн т, які залишилися, пішли на ринок через автозаправний "пістолет".
Як зазначає автор, фактори привабливості газу традиційні - дорожнеча бензину, доступність заправної інфраструктури, розвиненість мережі з переобладнання транспорту. Все це, помножене на бідність населення, і дало такий фантастичний результат. Несподіванка також у тому, що цінове співвідношення бензин/газ у 2016 р. було аналогічним 2015-го (46% в середньому по року), але результат перевершив очікування.
За словами представників сфери переобладнання транспорту на пропан-бутан, наплив клієнтів влітку 2016 р. був максимальним за всю історію.
Загальна мережа пунктів заправки газом в Україні навряд чи піддається обчисленню, у всякому разі, офіційні цифри і близько не відповідають реальної чисельності. За дуже приблизними оцінками, кількість заправок перевалило за 4500, з яких 1600 належать великим мереж АЗК, йдеться в статті.
За підсумками 2016-го, РФ залишається найбільшим постачальником скрапленого газу в Україну з часткою ринку в 54%, а сумарно з залежними від РФ білоруськими виробниками - 70%, у той час як роком раніше цей показник становив 60%. За фактом практично весь зріст ринку в 2016 р. був покритий газом російського виробництва.
За словами імпортерів, знайти заміну близьким з логістики РФ і Білорусі - справа не дешева. "У більшості випадків поставки з альтернативних напрямків вигідні у високий сезон і період високих цін, а також при істотному перекосі товарного балансу, як це було в 2016 р.", - зазначив начальник відділу реалізації "КПК Комерц" Сергій Єрмаков.
Детальніше про ринок скрапленого газу в Україні читайте в матеріалі Артема Куюна "Скраплений газ: бар'єрам усупереч" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".