UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації

Китайська валюта досить довго трималася на стабільній позначці.

Центробанк Китаю не бачить підстав для подальшого падіння національної валюти, повідомив у четвер представник банку на прес-конференції.

Разом з тим, Народний банк КНР у четвер третій раз поспіль знизив довідковий курс юаня до долара, встановивши його середній курс на рівні 6,4010, що на 1,1% нижче, ніж днем раніше.

У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.

Фінансовий регулятор очікує, що юань знову зміцниться як тільки стабілізується ринок, передає слова заступника керівника Народним банком КНР Йі Гана (Yi Gang) видання The Wall Street Journal.

Крім того, заступник керівника ЦБ країни спростував повідомлення ЗМІ про те, що банк мав намір послабити юань на 10% для стимулювання експорту країни. Він підкреслив відсутність будь-яких підстав для цієї ідеї.

У вівторок агентство Рейтер з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією, повідомляло, що деякі високопоставлені чиновники уряду КНР виступає за подальше ослаблення юаня - всього на 10% з урахуванням вже відбулася девальвації.

Китай перестав проводити інтервенції в якості регулярної заходи, сказав Ган, зазначивши збільшення фінансової незалежності регулятора при визначенні монетарної політики завдяки новій системі визначення курсу національної валюти.

Китайська валюта досить довго трималася на стабільній позначці близько 8,3 юаня за долар, поки влітку 2005 року не почала зміцнюватися. З осені 2008 року юань близько року тримався на рівні 6,8 - а у вересні 2009-го знову почав рости. Пік припав на січень 2014 року, коли за один долар давали близько 6,0 юаня.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Тим часом, на думку ряду експертів, це може означати початок довгострокового падіння обмінного курсу. Експерти також вважають, що міра китайського ЦБ робить менш привабливим китайський фондовий ринок і потенційно може призвести до відтоку капіталу. Экономичты також вважають, що девальвація юаня спричинить за собою валютні війни.