UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бжезинський розповів, як добити економіку путінської Росії

Необхідні широкі секторальні санкції проти галузей, які залежать від західних технологій.

Країни Заходу повинні вводити додаткові санкції проти цілих секторів російської економіки, а не займатися лише продовженням нинішніх обмежень. Про це заявив старший науковий співробітник аналітичного центру "Атлантична рада" Ян Бжезинський.

"Замість обговорень щодо доцільності продовження санкцій проти Росії, Захід повинен перейти до посилення цих дій від точкових санкцій, спрямованих проти конкретних російських громадян і організацій, до більш широких і всеохоплюючих секторальних санкцій проти російських фінансових і енергетичних секторів", – сказав Бжезинський у ході слухань у Сенаті США.

На думку експерта, одним з найбільш вразливих напрямів, є російська нафтопереробна промисловість.

"У той час як Росія є головним виробником нафти, її нафтопереробні потужності застаріли і залежать від Заходу і США", – нагадав Бжезинський.

Він також зазначив, що стратегія допомоги українському народу повинна включати ряд негайних і довгострокових ініціатив, спрямованих на зміцнення самооборони країни, допомогу у проведенні реформ, а також інтеграцію України в євроатлантичне співтовариство.

Читайте також: ЄС не має наміру знімати санкції з Росії до розв'язання кризи в Донбасі

Раніше повідомлялося, що США задоволені ефектом санкцій проти Росії. "Ми спланували санкції таким чином, щоб мінімізувати побічні ефекти і направити їх на людей, найбільш близьких до процесу прийняття рішень. Я думаю, що вони дуже ефективні", – заявив міністр фінансів США Джек Лью.

У свою чергу колишній глава державного департаменту США Кондоліза Райс закликала українців чекати, коли завалиться економіка Росії.

"Очевидно, що Мінські домовленості постійно порушуються, але ми повинні до цього ставитися з терпінням і продовжувати стояти на своєму. Санкції разом з низькими цінами на нафту серйозно шкодять російській економіці", – переконана Райс.

В самій Росії визнають ефективність західних санкцій. За підрахунками радника Путіна і його представника у Національній банківській раді РФ Сергія Глазьєва, за два роки економіка РФ втратила близько 250 млрд доларів.