UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буславец розповіла, чому не всі інвестори в "зелену" енергетику підписали меморандум

Вимогою УАВЕ було не знижувати "зелений" тариф для давно побудованих об'єктів.

В. о. міністра енергетики Ольга Буславец пояснила, чому Українська асоціація відновлювальної енергетики (УАВЕ) тимчасово не підписує меморандум з ВДЕ-інвесторами. Про це вона повідомила на брифінгу.

"Основною вимогою від цієї асоціації було не знижувати "зелений" тариф для давно побудованих об'єктів (ще 2013 року), які мають сьогодні 46 євроцентів - тобто 14 грн за кіловат-годину. Ми не можемо такого допустити. Я не можу пояснити суспільству, як за середньозваженою ціною 1,5 грн ми будемо платити певним станцій 14 грн, які вже пропрацювали 7 років і повернули свої інвестиції і ще будуть мати підтримку до 2030 року ", - сказала вона.

Буславец повідомила, що уряд запропонував певне зменшення тарифу до 15%, якщо не перевищується тариф 22 євроцента.

"Тобто ці станції, які дуже дорогі 48 євроцентів, 36 і т. д. - ціна для них 22 євроцента і не вище. Ми розуміємо, чому 22 євроцента - тоді були дуже дорогі технології, інвестори, які тоді будували мали великі витрати ", - відзначає і. о. міністра.

Також Кабмін пропонував встановлювати обмеження для станцій потужністю 1 МВт, асоціація пропонувала підняти планку до 5 МВт.

"Обмеження по тарифам ми пропонували від потужності 1 МВт. Все що нижче цього будується без знижок, а все що вище - обмежується меморандумом. Вони пропонували підняти цю планку до 5 МВт. 1 МВт - це цифра, яка прописана в законі, який регламентує аукціонну модель підтримки ВДЕ, який ми будемо найближчим часом будемо імплементувати. Я думаю, що ця асоціація ще візьме паузу, щоб подумати, і я не виключаю таку можливість, що вони приєднаються до цієї угоди", - резюмує Буславец.

Нагадаємо, що Кабмін схвалив меморандум про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Зокрема, зниження "зеленого" тарифу (з/т) для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових – на 7,5%. Рішення з одноденною доопрацюванням (зі збереженням ключових умов) було прийнято на засіданні уряду 10 червня.

Раніше прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що Україна в умовах енергетичної кризи не може собі дозволити мати найдорожчу "зелену" енергію у Європі.

Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.